Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Poważny wypadek w pracy


marta123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś miesiąc temu miałam wypadek w pracy szlifierka w maszynie uderzyła mnie w głowę i wyrwała mi cześć włosów. Głowa bolała ale nie było skaleczenia więc wysłano mnie na z powrotem na stanowiska. Po 2 godz. zwymiotowałam, przyjechała po mnie karetka. Okazało się że skutki wypadku są bardzo poważne i dalej je odczuwam. Ale nie poszłam na chorobowe tylko wróciłam do pracy. Po 2 dniach mnie zwolniono. Do tej pory nie otrzymałam protokołu wypadku (wątpię czy został w ogóle zgłoszony) W związku z tym mam dwa pytania: Jak zmusić byłego pracodawce do zgłoszenia wypadku? Jak dowiedzieć się czy pracodawca posiadał OC (ubezpieczenie pracowników w razie wypadków). Wypadek miał miejsce w dużej zagranicznej firmie. Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią serdecznie,

w mojej ocenie najlepiej to zrobić w formie pisemnego wezwania do zapłaty pracodawcy, (który jeżeli będzie ubezpieczony z całą pewnością powoła się na polisę by uchylić się od odpowiedzialności) w którym należy określić wysokość odszkodowania oraz zadośćuczynienia w określonym terminie.

 

Warto zrobić to jak najwcześniej aby "rany się do końca nie zagoiły" ponieważ im później proces się wytacza tym trudniej jest niektóre fakty udowodnić - a że legitymacja czynna należy w niniejszym stanie rzeczy to Pani musi Pani udowodnić fakty z których Pani dowodzi skutków prawnych.

 

W razie problemów chętnie służę pomocą.

xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...