Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odzyskanie poniesionych kosztów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miesiąc temu miałam wypadek samochodowy. Kierowca tzw. wywrotki skręcając w lewo wymusił na mnie pierwszeństwo. Zostałam odwieziona do szpitala (spędziłam tam 4 dni), natomiast pasażer podróżujący ze mną zmarł w wyniku obrażeń na drugi dzień.

Po 4 dniowym pobycie w szpitalu dostałam na dwa tyg L4, które już w przychodni ortopedycznej zostało przedłużone o kolejne 3 tyg.

W związku z tym nie mogłam wyjechać na wycieczkę, którą opłaciłam pól roku wcześniej. Czy należy mi się zwrot poniesionych kosztów? Czy mogę także ubiegać się o odszkodowanie za "zepsuty" urlop, ponieważ w tym roku nie jest już możliwe wyjechać na taką wycieczkę i muszę czekać na kolejny termin rok czasu?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że nie mogłam odwołać wycieczki, bo wypadek miał miejsce na tydzień przed wyjazdem. W dodatku nie był to wyjazd typu leżenie na plaży, a wymagająca wysiłku wyprawa trampingowa.

I dlatego zastanawiam się czy z OC sprawcy mogę domagać się zwrotu całości sumy wpłaconej na wycieczkę, a także "jakiegoś" odszkodowania z racji tego, że nie mogłam skorzystać z zaplanowanego urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alekta wrote:
Witam
Miesiąc temu miałam wypadek samochodowy. Kierowca tzw. wywrotki skręcając w lewo wymusił na mnie pierwszeństwo. Zostałam odwieziona do szpitala (spędziłam tam 4 dni), natomiast pasażer podróżujący ze mną zmarł w wyniku obrażeń na drugi dzień.
Po 4 dniowym pobycie w szpitalu dostałam na dwa tyg L4, które już w przychodni ortopedycznej zostało przedłużone o kolejne 3 tyg.
W związku z tym nie mogłam wyjechać na wycieczkę, którą opłaciłam pól roku wcześniej. Czy należy mi się zwrot poniesionych kosztów? Czy mogę także ubiegać się o odszkodowanie za "zepsuty" urlop, ponieważ w tym roku nie jest już możliwe wyjechać na taką wycieczkę i muszę czekać na kolejny termin rok czasu?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Z polisy OC ciężarówki przysługuje Panu:
- zadośćuczynienie za krzywdę
- zwrot poniesionych kosztów (leki, przejazdy)
- zwrot za wycieczkę
- utracony dochód

Dla rodziny zmarłego również przysługują świadczenia odszkodowawcze.

W przypadku pytań proszę o pytań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...