Jump to content
Forum Odszkodowania

Czy można uznać wypadek jako wypadek w pracy pilne


plasticmen
 Share

Recommended Posts

Witam

Pod koniec czerwca miałem w pracy zdarzenie, które zgłosiłem jako wypadek. Podnosiłem taczkę z zaprawą i przejeżdżałem nią około 150 m do pracujących ze mną kolegów. Pod koniec zmiany po którejś taczce, po podniesieniu i przejechaniu odczułem silny ból w okolicach lędźwiowych po stronie prawej. Zgłosiłem to przełożonemu i na punkcie medycznym. Po pracy udałem się do ortopedy. Lekarz w karcie choroby wpisała nagły ostry ból okolicy L-5 po stronie prawej. Numer statystyczny urazu podała T.09.2. Skierowała na badanie rtg i usg. Rtg L-5 pokazał spłyconą lordozę i guzki Schmorla L2-L3,L3-L4. Pani doktor w opinii lekarskiej wpisała "Naderwanie(?) okolicy lędźwiowej po stronie prawej" z numerem statystycznym T.09.2 nie mając wyników USG gdyż lekarz wykonujący poszedł na urlop. USG wykonano dopiero miesiąc po zdarzeniu, a w nim nie uwidoczniono zmian pourazowych mięśni grzbietu. Brak patologicznych przestrzeni płynowych w tej okolicy. Na zwolnieniu byłem 22 dni, po 17 dniach zwolnienia zakład pracy wysłał mnie na Tomograf kręgosłupa + 3d rekonstrukcje. Wynik badania jest taki: Na poziomie L4/L4 widoczne uwypuklenia krążka międzykręgowego typu "bulging disc" z uciskiem worka oponowego i zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego. Na poziomie L5/S1 obecna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego-średnica kanału kręgowego w wymiarze a-p w najwyższym miejscu wynosi 11 mm:cechy stenozy względnej.

Niewielkie osteofity przednio-bocznych krawędzi trzonów L2-L5. Guzki Schmorla w płytkach garnicznych trzonów L1-L4; obraz przebytej choroby Scheuermanna. poza tym kręgosłup lędźwiowy bez istotnych zmian w badaniu TK.

Lekarz medycyny przemysłowej stwierdził, że w jego mniemaniu zdarzenie nie ma znamion wypadku w pracy, ponieważ przeniesienie ciężarów nie spowodowało uszkodzenia tkanek, a jedynie ból związany z przeciążeniem w uszkodzonym wcześniej kręgosłupie. Zakład pracy po opinii lekarza nie uznał wypadku w pracy. Lekarz ortopeda widziała wyniki TK i podtrzymała uraz statystyczny T.09.2. Lekarz przemysłowy nie posiada specjalizacji ortopedycznej ani chirurgicznej, co mam więc robić? Wcześniej nie chorowałem na kręgosłup i nie leczyłem się na niego, a uważam że lekarz podważył wyniki diagnozy ortopedy. Jeszcze nie podpisywałem protokołu, gdyż jestem na urlopie, jutro wracam do pracy i muszę to zrobić. Proszę poradźcie, co mam zrobić, czy jest szansa, że uznają wypadek jako wypadek w pracy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...