Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w niemczech i żle przeprowadzona operacja


joszi10
 Share

Recommended Posts

Użytkownik

 

Zarejestrowany:

 

2013-07-29

 

Posty: 3

 

Witam 24. 07 2012 roku miałem wypadek komunikacyjny w Niemczech, byłem pasażerem i odniosłem wielonarządowe obrażenia. Operacji jednak wymagała tylko obustronnie złamana żuchwa. Operacja przeprowadzono 3 dni po wypadku ,a 8 dni od wypadku wypisano mnie bez żadnej recepty chociażby na antybiotyk czy środki przeciwbólowe ( szwy miałem wewnątrz jamy ustnej).Po powrocie do Polski ze względu na już istniejący stan zapalny rany rozeszły się szwy z prawej strony buzi , krwotok ,SOR i ponowne szycie rany(ból niesamowity ). Następnie wizyty w konsultacyjnej poradni chirurgi szczękowej i leczenie stanu zapalnego. Ciągle dokuczał mi ból lewej strony żuchwy kolejne wizyty i znów stan zapalny zdjęcie RTG i okazało sie że przez to iż w Niemczech nie usunięto mi dwóch zębów jednego z lewej strony drugiego z prawej które znajdowały się w szczelinach złamań, miedzy kośćmi konieczna jest reoperacja czyszczenie kości i wymiana płytki z lewej strony, a z prawej kanałowe leczenie zęba bo już powodował stan zapalny kości. Jest rok po wypadku ze wzgłedu na niepełną przebudowe kostną z lewej strony( prawdopodobnie po stanie zapalnym) pozostawiono mi na stałe płytke "osteo". Co pwoduje brak czucia wargi i brody z lewej strony.

Jaka jest sznsa na odszkodowanie ? Jak to zrobić ? Jak pozwac niemiecki szpital? Czy jest sens? Czy Ktoś pomoże? Może jakaś firma sie zajmuje takimi rzeczami?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

Za błędy medyczne zawsze należy się odszkodowanie, a na pewno za uszczerbek na zdrowiu. Jeżeli wypadek był nie z Pańskiej winy to odszkodowanie z oc sprawcy należy się na pewno. Powinien Pan skontaktować się z radcą prawnym, aby mógł pokierować sprawą, powiedzieć jakie dokumenty należy skompletować i złożyć pozew o odszkodowanie.

Pozdrawiam Jarosław Kołodziej

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W opisywanej sprawie należy rozdzielić skutki leczenia od skutków wypadku. Będzie to bardzo istotne dla prawidłowego ustalenia osoby sprawcy (i jego ubezpieczyciela) oraz wysokości żądań. Jeżeli wypadek spowodował (albo częściowo spowodował) inny kierujący to konsekwencje wszystkich urazów trzeba zgłosić z OC pojazdu sprawcy. Co do samego leczenia to błąd medyczny na pewno nie będzie obejmował samego złamania żuchwy, a jedynie komplikacje związane z leczeniem tego złamania. Wbrew pozorom mogą i tu służyć spore kwoty.

 

Na pewno nie warto zgłaszać szkody w Polsce. Zarówno szpital jak i niemiecki pojazd będą ubezpieczeni u niemieckiego ubezpieczyciela. W Polsce mamy polskie nawyki i polskie wysokości odszkodowania. Bezpośrednia likwidacja obu szkód (albo przynajmniej tej medycznej) przez ubezpieczyciela niemieckiego OZNACZA wielomiesięczne przyspieszenie w pozyskaniu odszkodowania i WŁAŚCIWIE PEWNOŚĆ uzyskania wyższych kwot przyznanego odszkodowania.

 

Przy likwidacji szkody bezpośrednio w Niemczech zazwyczaj nie ma potrzeby prowadzenia później procesu sądowego, co jest normą przy likwidacji szkody w Polsce, tj.: u przedstawiciela niemieckiego ubezpieczyciela, którym jest zwykle jakiś krajowy ubezpieczyciel, ze swoimi nawykami i "polskimi" wysokościami odszkodowań.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...