Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek przy pracy-ucięty palec


DANY1010
 Share

Recommended Posts

Witam.powiem szczerze że sie już pogubiłam.W maju tego roku miałam wypadek w pracy,uciełam sobie na krajalnicy do mięsa palec wskazujący prawej ręki wraz z większą częścią płytki paznokcia.Byłam na zwolnieniu lekarskim do 4 sierpnia otrzymywałam 100procent pensji,ale do dzisiaj nie mam kserokopii protokołu z wypadku.Pamiętam że w pierwszym tygodniu od wypadku pan od BHP go sporzadził i nic do dzisiaj nie otrzymałam.Nie wiem jak to wygląda z punktu prawnego,9 sierpnia doniosłam do zakładu zaświadczenie N9 o zakończonym leczeniu bo tak chciał BHPowiec.Posiadam też ubezpieczenie grupowe na życie i dodam że mam umowe od 22.02 i na 3lata.Ale ubezpieczenie grupowe jest od 1.03.2013.Lecz nie wiem co mam teraz zrobić,gdzie skierować pierwsze kroki by uzyskać jakieś odszkodowanie.Prosze pomóżcie by to ruszyło do przodu.
Link to comment
Share on other sites

No własnie nie otrzymałam do dziś żadnego protokołu z wypadku a leczenie juz zakończyłam 4.08.2013. Z datą 8.08.2013 otrzymałam od lekarza zaświadczenie N9 i przekazałam je do BHP'owca od 5.08.2013 wróciła do pracy , nie ukrywam że miała strach w oczach obsługując znów tą maszynę. Zaznaczam , że nie miałam żadnego przeszkolenia zanim zaczęłam pracować. A o jakie elementy chodzi dokładnie?
Link to comment
Share on other sites

Witam.po kilku telefonach,przyjechał BHPowiec dał mi protokół z wypadku ale z data majową tak jak go sporządził w kilka dni po wypadku,wtedy też go podpisałam,a dopiero teraz mi go dano.Powiedział że teraz złoży do ZUS o ustalenie uszczerbku na zdrowiU.Sama jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyniknie,Czas pokaże.Za wszystkie porady bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...