Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącenie na rowerze - pytanie o zgłoszenie szkody osobowej


krzysztof_234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prawie rok temu jadąc rowerem zostałem potrącony przez samochód wyjeżdżający z podporządkowanej.

Zabrała mnie karetka, policja spisała protokół wypadku "nie ustąpienie pierwszeństwa", czyli wina po stronie kierowcy.

Po opatrzeniu i prześwietleniu głowy w szpitalu zostałem zwolniony do domu.

Nic nie złamałem, odniosłem stłuczenia obu kolan (bardzo silne), stłuczenie palców u nogi, otarcie na czole.

2 tygodnie spędziłem w domu na L4 - ból kolan mocno utrudniał mi chodzenie, do tego dochodziła kiepska kondycja - zmęczenie psychiczne.

 

Byłem z wizytą prywatną u neurologa (bóle głowy), który jednak nie stwierdził poważnych komplikacji.

Głównie skupiłem się na kolanach - ortopeda zrobił mi prześwietlenie (po miesiącu, przy kolejnej wizycie, gdyż ból w kolanie nie ustępował), ale nie stwierdził żadnych problemów, natomiast po kilku tygodniach od wypadku zacząłem odczuwać ból w okolicy szyjnej kręgosłupa. Ponowna wizyta u ortopedy, prześwietlenie (które nie wykazało poważnych zmian) i skierowanie na rehabilitację - którą zrobiłem prywatnie. Po rehabilitacji bóle ustąpiły i obecnie praktycznie wszystkie dolegliwości minęły, jedynie pobolewają mnie kolana przy większym obciążeniu.

 

Czy mam prawo ubiegać się odszkodowania osobowego? Jaką kwotę mogę żądać? Dodam że sprawca jechał samochodem służbowym i na ten samochód mam numer polisy (z niego uzyskałem likwidację szkody materialnej – całkowita kasacja roweru, okulary, otarte ubrania)

Czy za rehabilitację (350zł), lekarstwa, wizytę u neurlologa mogę także żądać zwrotu? Czy fakt, iż nie miałem w momencie wypadku kasku na głowie będzie miał jakiś wpływ na wysokość odszkodowania? W sumie nie jest to nigdzie odnotowane, nie wiem jak przebiegała sprawa w sądzie gdyż nie musiałem w niej uczestniczyć i skorzystałem z tego faktu, sprawca prawdopodobnie przyznał się do winy i dostał karę grzywny.

 

Czy powinienem zgłoszenie szkody wysłać listem poleconym, czy też udać się do ubezpieczyciela z odpowiednim pismem? Ubezpieczycielem jest PZU.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...