Jump to content
Forum Odszkodowania

skręcenie i zerwanie odcinka szyjnego kręgosłupa


Olekkk
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

w lutym ucierpiałem w wypadku. doznałem urazu jak wyżej 3 miesiące kołnierz ortopedyczny 10 dni rehabilitacji 5 miesięcy zwolnienie lekarskie. do tego przy końcowym wyniku tk wykazało dodatkowo zwapnienia i skostnienia w dolnym odcinku kręgosłupa szyjnego. ból i mrowienie palców u rąk do tej pory i do tego kręgosłup dolny się odzywa. sprawa zajmuje się firma która załatawia odszkodowania. i tak : po 14 dnia dostałem kwote bezsporną 1000zł po ok 3 miesiacach zwrot poniesionych kosztów 1400zł. Otrzymałem ostatnio pismo dopłata 990zł i podpisanie ugody z TU . Nie wiem co o tym myśleć czy oby to nie za mało?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Oczywiście, że za mało. Gratuluję firmy odszkodowawczej :) Nie ma wyjścia i należy skierować sprawę do sądu - powinna być do wywalczenia kwota w granicach 8 - 15tys. zł.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jestem po wizycie więc reasumując : moi mili NIGDY nie korzystajcie z firm które zajmują się odszkodowaniami po wypadku. To zazwyczaj są firmy krzak które żerują na ludzkim nieszczęściu i dobrze i m to wychodzi. Po wypadku na drugi dzien maja juz twoj nr telefonu wyrastają spod ziemi liżą bardzo a nawet polerują tyłek obiecują śliwki na wierzbie i tylko na tym sie kończy a zgarną od ciebie i tak miękkim hu**m gruby szmal można powiedzieć połowę tego co sam dostaniesz. Po drugie moi kochani wystarczy wam że po wypadku bedzie się leczyć zbierac rachunki tworzyć historie choroby a miedzy czasie z tym wszystkim do adwokata wyjdzie napewno DUŻO taniej i solidniej . A jak bedzie trzeba to sąd sądem a sprawiedliwość musi być i tak po naszej stronie. Ja będę walczył nie dam tym patałachom zgarnąć mojej puli.
Link to comment
Share on other sites

niestety taka jest prawda życie jest brutalne dodając zaczynam wierzyć w układy między TU a firmami odszkodowawczymi ręka rękę myje w takim państwie a nie innym żyjemy

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Otóż szanowna Pani. Adwokat nie wziął ode mnie ani złotówki za wizytę. Ja jestem jego 8 klientem, który przyszedł od firmy tzw KRZAK. Uraz jest i to ewidentny badanie tk nie kłamie (dobrze że mamy szpitale nie skorumpowane) droga Pani prowizję jaką otrzyma adwokat to będzie 15% +vat + koszta reprezentacyjne które pokryje TU. Co do firm KRZAK niech sobie w tyłek wsadzą swoje wyceny rzekomo prawników, którzy są na praktyce ze studiów bo muszą swoje coś odbębnić. Co do opinii swoje wiem znam człowieka, który pracował w firmie odszkodowawczej. PO DRUGIE : NIE OTWORZYŁEM POSTU ŻEBY ROZMAWIAĆ WŁAŚNIE Z WAMI !!! PO TRZECIE WYPŁACONO MI TYLKO ZADOŚĆUCZYNIENIE BEZ USZCZERBKU! POŁOWĘ KOSZTÓW LECZENIA!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam.Jestem po wypadku samochodowym który miał miejsce 15.09.2013r.Nie z mojej winy jestem poszkodowana,kobieta która spowodowała wypadek wymusiła pierwszeństwo uderzając w bok samochodu z prawej strony stąd moje obrażenia.Byłam pasażerka.Mam podobna sytuację jeżeli chodzi o złamanie odcinka szyjnego kręgosłupa oprócz tego urazu mam wiele innych takie jak:wstrząsnienie mózgu,stłuczenie głowy,rana cięta brody,odma tkanek miękkich szyi po stronie prawej,śladowa odmy śródpiersia,złamanie łuku tylnego żebra ll po stronie prawej,stłuczenie płata górnego płuca prawego,stłuczenie barku prawego,stłuczenie łokcia prawego,stłuczenie biodra prawego.Ogólne potłuczenie.Odszkodowaniem z OC sprawcy zajmuje się firma.Niewiem na ile mogę liczyć....Mam jeszcze jedno pytanie?Słyszałam ze dodatkowo należy mi sie zadośćuczynienie od sprawcy z własnej kieszeni za doznany ból i uszczerbek na zdrowiu z art.46 paragrafu 1 i 2 kk.Czy to prawda i ile mogę zażądać za doznane mi krzywdy?Czy jest to realne ze dostane pieniądze i z OC i od sprawcy prywatnie.Czekam na wasze odpowiedzi.Dodam ze chodze w kolnierzu ort.i zalecono mi rehabilitacje min.6 tyg.Pomóżcie ...do jutra mam czas!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W której firmie Panie Mariuszu pracujesz?

Mariusz68 wrote:
Ale po co ta dyskusja nie ma sensu polemizować z człowiekiem omamionym przez adwokata "z doświadczeniem". Szkoda naszego czasu.
Link to comment
Share on other sites

 

brzydka wrote:

witam a ja znam firme solidna i rzetelna ktora dla mojego ojca za zlamany mostek w wypadku wywalczyla 25 tys zl i to wcale nie zart a najlepsze jest to ze TU poszlo na ugode i nie trzeba bylo rozpraw sadowych

No to podaj adres/dane!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Do Yanek...czy moje urazy zaliczają się do jednych z tych rodzajów przestępstw...ja myślę ze tak ale chciałabym poznać twoja opinie.Mam jeszcze jedno pytanie 2 tygodnie temu miałam wezwanie do prokuratury w sprawie w/w wypadku.Pani prokurator oznajmiła mi ze sumę jaka podałam na wniosku o zadośćuczynienie i uszczerbek na zdrowiu ktory się domagam od sprawcy wypadku powinnam obniżyć...suma to 6.500 zł.Czy to aż tak dużo???Wspomniała też ze na kolejny termin mam zabrać wszystkie rachunki związane z tym wypadkiem i musi również napisać oświadczenie o zadośćuczynienie.Dodam ze moja sprawa zajmuje się firma która też mi powiedziała ze moge się starać o zadośćuczynienie od sprawcy z własnej kieszeni.Moje pytanie czy powinnam zmniejszyć ta sumę czy jednak pozostać na kwocie która napisałam na wniosku.Wspomne ze odszkodowanie które juz dostałam z TU to 4230zl i sprawa dalej jest analizowana pod kątem odwołania.Martwi mnie jedna rzecz ubytki nazebne które doznałam w trakcie tego wypadku są B.duze otóż same zęby porcelanowe stomatolog wycenił mi na 6000zl i obawiam się ze TU nie wypłaci mi za ta szkodę.Sprawe zamkna i za co zrobię zęby???Pomóżcie mi w tej sprawie do jutra mam czas!Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Witam w sierpniu miałam wypadek samochodowy z winy innej osoby która zajechała mi drogę. Auto dachowało, doznałam skręcenia i naderwania odcinka szyjnego kręgosłupa. Miałam też inne ogólne obrażenia. PZU czyli ubezpieczyciel sprawcy przyznał mi 300 zł odszkodowania... to jakaś kpina! 3 miesiące byłam na L4, musiałam chodzić na rehabilitację i nawet dzisiaj odczuwam ból szyji przy zmianie pogody.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

 

po wypadkach poszkodowany ma możliwość uzyskać odszkodowanie i starać się o roszczenia poboczne. Wysokość odszkodowania zależy od przyznanego uszczerbku na zdrowiu. Niestety większość ubezpieczycieli stoi na stanowisku, że skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa i potłuczenia nie powodują trwałego uszczerbku na zdrowiu, bo negatywne skutki zdrowotne mijają po kilku tygodniach albo miesiącach. Za 1% uszczerbku przyznawane jest od 1500-2000 zł, więc bez potwierdzenia dokumentacją medyczną trwałego uszczerbku nie otrzymamy więcej niż te 1500-2000 zł.

 

Jeżeli leczenia trwało 3 miesiące, konieczna była rehabilitacja i do dzisiaj odczuwa Pani skutki zdrowotne zdarzenia, to radzę wystosować odwołanie do ubezpieczyciela z żądaniem wyższej kwoty. Może Pani także zaproponować ubezpieczycielowi zakończenie sprawy za pomocą ugody przy wypłacie odszkodowania do łącznej kwoty 2000 zł. Zobaczy Pani jak do tego odniesie się ubezpieczyciel.

 

Polecam lekturę naszego Vademecum poszkodowanego po wypadku komunikacyjnym. Znajdzie tam Pani odpowiedź na najczęściej zadawane przez poszkodowanych pytania. W razie dalszych wątpliwości proszę o wystosowanie zgłoszenia albo odpowiedź na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...