Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

PZU- szkoda całkowita - odwołanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

18 lipca tego roku stojąc na skrzyżowaniu mój samochód uległ wypadkowi...

Rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą i wszystko by było pięknie gdyby nie kwota odszkodowania jaka została mi wypłacona.

Moje audi a3 z 2002r. o przebiegu 158tyś. km, silniku 1.6 AVU zostało wycenione na 11 100zł, po odwołaniu, że nie uwzględniono u mnie w samochodzie ESP, koła zapasowego itd. zostało mi dopłacone ciut ponad 500zł czyli kwota samochodu wynosi 11 600zł...

co jest stanowczo za małą kasą jak za mój samochód który kosztuje w granicach 14~15 tyś. zł...

i tutaj moje pytanie...

ile razy można się odwołać ?

i jak to zrobić by przyznali mi coś więcej a nie dawali takie śmieszne pieniądze (np. za koło zapasowe na aluminiowej feldze z oponą przyznali mi 32zł)...?

 

(jeszcze jedno - kupujący samochód powiedział mi coś o jakiś 15% do odzyskania za samochód, które są często mylone z podatkiem, wie ktoś może o takim czymś ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tych bzdur o kancelariach prawniczych. Maja takie teksty gotowe i wklejają pod każdym postem. Po pierwsze musisz sprawdzić prawidłowość wykonania wyceny wartości rynkowej pojazdu przed szkodą. Do tego nie jest potrzebny prawnik tylko rzeczoznawca samochodowy. Jak mu pokażesz wycenę PZU to ci powie czy jest wykonana prawidłowo. Obawiam się jednak, ze dużo nie uzyskasz. Te wyceny nie biorą się z sufitu. Jeżeli chodzi o te 15 % to możesz je dostać gdy sprzedałeś pozostałość oferentowi wskazanemu przez PZU. Wtedy przedstawiasz umowę - kupna sprzedaży i już.

Szkoda całkowita to różnica pomiędzy wartością pojazdu przed szkodą a wartością pozostałości a nie 70 % wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...