Jump to content
Forum Odszkodowania

odmowa uznania wypadku w pracy przez zus - brak przyczyny zewnętrznej


neme_
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Sprawa dotyczy mojej mamy. 16 lipca br. w godzinach pracy wykonując woje obowiązki mama upadła i złamała lewa rękę w łokciu. Została wpierw zbadana przez ratowników z karetki należącej o PCK a następnie przetransportowana na SOR do szpitala. tam wykonano badania i stwierdzono złamanie, trafiła na oddział ortopedii i dnia 18 lipca miała przeprowadzoną operacje. Pierwsze zwolnienie dostała do końca sierpnia. Przełożony uznał to za wypadek w pracy. Został sporządzony protokół powypadkowy przez BHPowca i wszystko dostarczone jak należy do ZUSu. Dnia 17.09.2013 otrzymała decyzję z ZUSu, ze w związku z brakiem przyczyny zewnętrznej nie uznają tego za wypadek przy pracy i może w razie chęci odwołać się od decyzji do sądu.

Właśnie chcę napisać to odwołanie bo zdecydowanie uważamy, że ZUS nie ma racji. Z materiałów dowodowych posiadamy dokumentację z SORu i oddziału ortopedii w tym badania EKG, badania krwi, opis tomografii złamanej ręki oraz konsultację internistyczną, dodatkowo kartę wypełniona przez ratowników PCK którzy jako pierwsi mieli kontakt z mamą. Wynika z tego, że choć połamana to jest generalnie zdrowa. Niestety w całej okumentacji istnieje nieścisłośc gdyż raz jest pisane, ze upadła a raz, że zasłabła i upadła.

Prawda jest taka, że wystąpiła stresująca sytuacja w tamtej chwili i był pośpiech (świadek gotowy w sądzie zeznawać), mama przemieszczała się z jednego obiektu do drugiego i na chodniku (jeśli można to tak nazwać, bo akurat wszystko w kiepskim stanie i rozkopane bo prowadzono generalny remont i rozbudowę ulicy) zawadziła sie o płytkę i przewróciła. W wyniku upadku i bólu na chwilę straciła przytomność. Potem została doprowadzona do biura i wezwano ratowników. Jest również drugi świadek, który z odległości mniej więcej 30-40 m widział jak mama się przewraca i upada, pomógł potem się mamie podnieść. Na kilka dni przed wypadkiem mama robiła badania i wszystko w normie, więc formalnie nie widzę tu przyczyny zewnętrznej.

Jak napisać to odwołanie i czy dołączać tam od razu kserokopie dokumentacji?

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...