Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek na rowerze - złamanie ręki


bike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu uległem wypadkowi jadąc na rowerze. Pod przednie kolo wpadł mi pies, co doprowadziło do upadku, w wyniku którego

doznałem potłuczeń i złamania lewej ręki w 3 miejscach (kość promieniowa, kość łódeczkowata, rylec kości łokciowej). Ręka została operacyjnie poskładana w szpitalu, mam ją poskręcaną śrubami i tytanową płytką. Na miejscu była policja, właściciel psa został ukarany mandatem za nieupilnowanie psa. Wiem, że mogę domagać się od właściciela psa

zwrotu kosztów leczenia, przejazdów, utraconych zarobków, zwrotu kosztów naprawy roweru oraz zadośćuczynienia.

Nie chcę na razie sprawy kierować do sądu, chciałbym spotkania z właścicielem psa i zaproponowania mu wypłacenia tych kosztów bez udziału sądu. Tylko nie wiem jak wycenić owo zadośćuczynienie. Jaka kwota byłaby odpowiednia? Ile mogę zaproponować jako zadośćuczynienie?

Nie wiem też jak powinienem mieć obliczone koszty przejazdów do szpitala i na rehabilitację. Do przejazdów używałem transportu prywatnym samochodem (rodzina) Czy wystarczy oświadczenie właściciela samochodu o ilości przejechanych km razy tzw.kilometrówka? (0,84zł/km). Oczywiście daty przejazdów zgodne z dokumentacją medyczną.

Czy żądanie zapłaty powinienem sporządzić na piśmie, które wręczyłbym sprawcy, czy wystarczy ustne poinformowanie o swoich żądaniach? W ciągu jakiego czasu mogę żądać wypłaty?

Pozdrawiam Forum.

Bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Niestety właściciel psa twierdzi, że nie posiada OC na psa. Boję się, że może wycofać swoje przyznanie do bycia właścicielem tego psa. Co prawda w protokole policyjnym widnieje jego nazwisko jako sprawcy, ale nie wiem jaką wartość ma to np. w sądzie.

Czy nie może odwołać tego, twierdząc np. że był w szoku i pochopnie się przyznał, ale teraz okazuje się, że właścicielem jest ktoś z jego rodziny. Jestem już po rozmowie z tą osobą i wiem, że nie wypłaci odszkodowania dobrowolnie. Czy zakładając sprawę w sądzie poniosę koszty, które przepadną w razie odwołania zeznania pozwanego o byciu właścicielem psa?

Jak to ustalić? Czy jest jakiś rejestr psów, w którym można sprawdzić do kogo pies należy? Obawiam się, że poniosę spore koszty, a właściciel psa się wykpi.

Pozdrawiam,

Bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się teraz, że niezbędna jest druga operacja tej ręki. Pociąga to za sobą określone następstwa w postaci kosztów

(utrata zarobków, przejazdy, wizyty lekarskie, leki itp.) a także dalszego cierpienia i ryzyka związanego z operacją.

Nie wiem, czy nie korzystniej poczekać z wniesieniem pozwu do ostatecznego zakończenia leczenia ręki ( może to potrwać)

,czy można wnieść pozew już teraz, a koszty dodać w trakcie sprawy w sądzie ( nie wiem czy jest taka możliwość - podniesienie roszczenia).

Bike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Proponował bym wystąpić najpierw do właściciela psa. Często ludzie nie wiedzą, że posiadają polisę OC. Jeżeli był to pies rolnika to sprawa jasna - obowiązek posiadania OC gospodarstwa rolnego. Natomiast jeżeli nie był to rolnik to polisa OC jest np. dodawana do ubezpieczeń grupowych lub ubezpieczeń domów/mieszkań. Jeżeli natomiast nie będzie takiej polisy i sprawca ugodowo nie będzie chciał zapłacić to sprawę należy skierować do sądu a później ew. do komornika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...