Jump to content
Forum Odszkodowania

Amputacja pół palca podczas pracy. Potrzebuję porady!


Lampus009
 Share

Recommended Posts

W pracy w Holandii szlifowałem metalową konstrukcje i spadła mi na nogę. Nie wezwano karetki zawieziono mnie do rodzinnego lekarza potem do szpitala 4 godz bez znieczulenia z obciętym palcem gdy mnie przyjeli do szpitala zabieg amputacja . 4 miesiące na zwolnieniu nie miałem lekarza rodzinnego tylko jakieś kontrole u chirurga co 2 tyg . Szef nie założył jakiegoś raportu wypadku. Co mam ludzie robić jak zdobyć odszkodowanie ?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 5 years later...

Witam,

 

Miałam podobny przypadek, na nogę spadła mi szyba a nie miałam zadnych butów ochronnych ani rekawiczek. Miały zostać mi dopiero kupione gdyż poprzednie dawno się zniszczyły i w niczym nie pomagały. Niestety jakiś czas musiałam pracować bez nich. Szyba uszkodziła mi duży palec u prawej nogi, został prawie ucięty i grozila mi amputacja. Cale szczescie udało sie go przyszyć, ale nie jest w pelni sprawny i juz nie bedzie. Ciagle przebywam na zwolnieniu, nie wiem kiedy wroce do pracy. Co robić?

 

BF

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

 

Jeżeli podczas pracy w Holandii doszło do wypadku z winy pracodawcy gdyż, np. zaniedbał on warunki BHP, Poszkodowany pracownik ma prawo dochodzić roszczeń z ubezpieczenia OC firmy. Pani opis jednoznacznie wskazuje, że brakowało odzieży ochronnej i tym samym warunki bezpieczeństwa zostały naruszone. Najważniejsze jest teraz udowodnienie, że wypadek zaistniał w podanych okolicznościach. Czy sporządzono protokół BHP? Na miejscu była karetka pogotowia czy też odwieziono Panią do szpitala? Zgłoszono wypadek do Inspekcji Pracy? Jeżeli protokół nie został sporządzony i nie ma potwierdzenia okoliczności zdarzenia, konieczne będzie ustalenie świadków, którzy będą w stanie je poświadczyć oraz przedstawić warunki pracy, tj.brak odzieży ochronnej itp. oraz sprawdzenie co zapisano w dokumentacji medycznej - czy zostało tam odnotowane, że wypadek był w pracy? Proszę również gromadzić całą dokumentację medyczną związaną z leczeniem po wypadku oraz rachunki i faktury za leczenie. Przy dochodzeniu odszkodowania w Holandii BARDZO WAŻNE jest potwierdzenie stopnia uszczerbku na zdrowiu. Roszczenia zgłasza się do ubezpieczyciela pracodawcy i obejmują one zadośćuczynienie, poniesione koszty leczenia oraz ew.utratę zarobków.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, polecam zapoznać się z artykułem zawartym w naszym Poradniku: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/wypadek-przy-pracy-w-holandii/

 

Pozdrawiam,

Izabela Stryjewska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...