Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ERGO Hestia - niezły kant


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

28.08.2013 miałem zdarzenie na drodze najechałem na element metalowy jakiegoś resora lub czegoś i auto zaczęło charczeć i zaczął latać pedał sprzęgła, stanąłem na poboczu, wezwałem policję , notatka te sprawy, zgłoszenie do Hestii. Samochód na parkingu, rzeczoznawca z Hestii oczywiście nic nie widzi poza uszkodzeniem jakiejś obudowy (BL OCHRONNA PRZ P D) oraz zlec na dodatkowe oględziny po rozebraniu auta. Auto na mój koszt laweta do mechanika rozebrana skrzynia biegów, ocena mechanika - koło dwu-masowe + sprzęgło, ocena Hestii - zużycie mechaniczne elementów :) Po odwołaniu ciekawa sprawa zaproponowana ugoda na połowę kwoty na którą wycenił mechanik :) Ja się pytam, czy ja płacę pół ubezpieczenia AC ( za cztery auta i dwa mieszkania) czy całe czy może negocjuję przelewam tylko tyle ile mi się podoba. Do tej [pory płaciłem po to żeby mieć spokój i skorzystać w razie takiej sytuacji, jak się wydarzyła Ergo Hestia się odcina i negocjuje. Co mi pozostało sąd i rzeczoznawcy niezależni? Ergo Hestia już nie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabrakło wyobraźni. Najpierw ogl. na parkingu -bez sensu, bo nikt nie będzie się kładł pod samochód. Potem rozebranie skrzyni przed przyjazdem rzeczoznawcy - czy tak było uzgadniane ? Wiadomo, że koło dwumasowe to element drogi i często ulegający zużyciu eksploatacyjnemu. Nic dziwnego, że TU nie chce przyjąć odpowiedzialności. Oględziny powinny odbyć się z użyciem podnośnika , a rzeczoznawca powinien mieć możliwość sprawdzenia, czy na obudowie s.b. są ślady uderzenia i czy mogło to wpłynąć na mechaniczne uszkodzenie koła zamachowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...