Jump to content
Forum Odszkodowania

ERGO Hestia - niezły kant


Recommended Posts

Witam,

28.08.2013 miałem zdarzenie na drodze najechałem na element metalowy jakiegoś resora lub czegoś i auto zaczęło charczeć i zaczął latać pedał sprzęgła, stanąłem na poboczu, wezwałem policję , notatka te sprawy, zgłoszenie do Hestii. Samochód na parkingu, rzeczoznawca z Hestii oczywiście nic nie widzi poza uszkodzeniem jakiejś obudowy (BL OCHRONNA PRZ P D) oraz zlec na dodatkowe oględziny po rozebraniu auta. Auto na mój koszt laweta do mechanika rozebrana skrzynia biegów, ocena mechanika - koło dwu-masowe + sprzęgło, ocena Hestii - zużycie mechaniczne elementów :) Po odwołaniu ciekawa sprawa zaproponowana ugoda na połowę kwoty na którą wycenił mechanik :) Ja się pytam, czy ja płacę pół ubezpieczenia AC ( za cztery auta i dwa mieszkania) czy całe czy może negocjuję przelewam tylko tyle ile mi się podoba. Do tej [pory płaciłem po to żeby mieć spokój i skorzystać w razie takiej sytuacji, jak się wydarzyła Ergo Hestia się odcina i negocjuje. Co mi pozostało sąd i rzeczoznawcy niezależni? Ergo Hestia już nie polecam!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpisanie, czy Pana zdaniem mogę naprawiać auto i dalej cigąnć sprawę czy powinienem sie wstrzymać, jeżeli tak to do jakiego momentu?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Trochę zabrakło wyobraźni. Najpierw ogl. na parkingu -bez sensu, bo nikt nie będzie się kładł pod samochód. Potem rozebranie skrzyni przed przyjazdem rzeczoznawcy - czy tak było uzgadniane ? Wiadomo, że koło dwumasowe to element drogi i często ulegający zużyciu eksploatacyjnemu. Nic dziwnego, że TU nie chce przyjąć odpowiedzialności. Oględziny powinny odbyć się z użyciem podnośnika , a rzeczoznawca powinien mieć możliwość sprawdzenia, czy na obudowie s.b. są ślady uderzenia i czy mogło to wpłynąć na mechaniczne uszkodzenie koła zamachowego.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...