Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zesztywnienie stawu skokowego


gregu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mija 15 miesięcy od wypadku, gdzie doznałem otwartego wieloodłamowego złamania kosci podudzia, dwukrotnego złamania kosci strzałki, stłuczania mózgu z krwawieniem podpajęczynówkowym, ostrej niewydolnosci oddechowej ze stłuczeniem płuc, licznych otarc i zranień, w tym głowy, gdzie do dziś w pewnym miejscu nie odrastają mi włosy.

 

Otrzymałem od ubezpieczyciela w marcu br. 60 tysięcy zadośćuczynienia, pomniejszonego o przyczynienie do szkody, jednak już po tym fakcie doszło do znaczących zmian w zakrasie procesów poznawczych, zaburzeń psychicznych, a także mimo powolnego gojenia się piszczeli, ciągle mam zesztywniony staw skokowy i nie mogę nim wykonywać takich ruchów, jak w stopie drugiej. Jak przyciagam do siebie obie stopy maksymalnie jak mogę, to różnica odległości między stopami wynosi ok 7cm (nie wiem ile to stopni), gdy oddalam stopy maksymalnie od siebie, ta różnica jest jeszcze większa.

 

Czy w zwiazku z tym ubezpieczyciel musi wziać pod uwagę te zaburzenia psychiczno-percepcyjne i zesztywnienie stawu skokowego przy podwyższeniu zadośćuczynienia po odwołaniu od decyzji TU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podpisywałem ugody. Ubezpieczyciel nie chce już podnieść wysokości zadośćuczynienia. Twierdzi, że przyznana kwota jest adekwatna do wielkości doznanych cierpień fizycznych i psychicznych opierając się na jakimś wyroku Sądu Najwyższego, że kwota zadośćuczynienia powinna być odczuwalna ekonomicznie, ale nie powodująca nadmiernego wzbogacenia się. Jakie to wzbogacenie, skoro Ubezpieczyciel uznał 50% przyczynienia do wypadku, a pieniądze wydawałem na bieżące potrzeby, nie pracuję i jeszcze długo nie będę mógł. W tej chwili z przyznanej kwoty nie zostało mi nawet na 10-letni używany samochód.

 

Czy jeśli nie pracuję (nie uzyskuję dochodów) to mam szansę na zwolnienie z opłat sądowych, gdybym zechciał iść na proces z Ubezpieczycielem? Czy uzyskana kwota zadośćuczynienia nie będzie w tym przeszkodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel dobrowolnie nie wypłaci wyższej kwoty. Ma Pan możliwość uzyskania dopłaty na drodze sądowej, ale bez pomocy dobrego prawnika może się nie udać. Musi Pan pamiętać, że przy wysokiej kwocie roszczenia ubezpieczyciela będzie bronił adwokat.

Najprawdopodobniej zostanie Pan zwolniony z opłaty sądowej. Wystarczy złożyć OŚWIADCZENIE O STANIE RODZINNYM, MAJĄTKU, DOCHODACH I ŹRÓDŁACH UTRZYMANIA.

Proszę nie polegać tylko na poradach z forum. Pozew sądowy i dokumentację musi przygotować prawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...