Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie po 6 latach


dd19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W 2007 roku uległam wypadkowi, byłam pasażerką. Kierowca motocykla niestety nie przeżył, ja natomiast miałam złamane dwa kręgi piersiowe,skręcone kręgi szyjne,wstrząśnienie mózg i stłuczenie barku. Przez siedem dni leżałam w szpitalu,a przez kilka miesięcy musiałam nosić gorset. Kierowca był nietrzeźwy,a motocykl był kolegi. Ja niestety nie byłam ubezpieczona.

Po całym wydarzeniu poinformowano mnie że nie mogę się ubiegać o odszkodowanie gdyż kierowca był pod wpływem alkoholu i z jego ubezpieczenia nic nie dostanę natomiast gdybym jednak chciała je otrzymać to do odpowiedzialności została by pociągnięta rodzina czego nie chciałam bo uważałam że i tak ponieśli ogromną stratę.Zaznaczę iż nie było sprawy w sądzie. Niestety do dnia dzisiejszego cierpię na bóle kręgosłupa i inne dolegliwości. O jakie odszkodowanie mogłabym się ubiegać? Czy po takim okresie jest ono możliwe? A jeśli tak to czy rodzina poniesie z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się Pani ubiegać o odszkodowanie z OC pojazdu. Jako pasażer była Pani objęta ochroną. Kwota zadośćuczynienia może być znaczna, wypłaca ją ubezpieczyciel. Rodzina sprawcy oczywiście nie ponosi konsekwencji, ktoś wprowadził Panią w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd był ubezpieczony, to odpowiedzialność przejmuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeśli pojazd nie był ubezpieczony, to odpowiedzialność przejmuje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...