Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek z udziałem łosia


Recommended Posts

Moi rodzice jechali drogą ekspresową gdzie wyskoczył łoś i doszczętnie skasował samochód tata(kierowca) mama(pasażer) z tym że samochód jest na mamę. Mama ma połamany nos i szczękę ( jest rencistką) tacie nic nie jest lekkie zadrapania czy należy im się jakieś odszkodowanie od zarządcy dróg lub jakiekolwiek odszkodowanie dla mamy z ZUS-u lub z opłatami za lawetę itp?
Link to comment
Share on other sites

Jeśli samochód nie miał ubezpieczenia AC, to z odszkodowaniem za zniszczone auto może być ciężko. Natomiast jeśli kierowca w ramach OC miał wykupione także ONW, to można starać się o odszkodowanie z tego tytułu.

 

Skoro kolizja miała miejsce na drodze ekspresowej , to jej zarządca jest GDDKiA.

Problem z kolizjami ze zwierzętami dzikimi na takich drogach polega na tym, że autostrady i trasy szybkiego ruchu są często zabezpieczane siatkami metalowymi uniemożliwiającymi zwierzętom swobodne przemieszczanie się przez drogę. Stosuje się również przejścia pod drogą, których drożność może wpływać na bezpieczeństwo przejazdów.

 

Jeśli mimo to zdarzył się taki wypadek, to warunkiem otrzymania zadośćuczynienia jest udowodnienie zarządcy drogi błędu zaniechania, poprzez niewłaściwe zabezpieczenie drogi przed możliwością wystąpienia takich zdarzeń.

 

W odróżnieniu od dróg wojewódzkich, powiatowych, czy lokalnych, gdzie zarządca stawia znak A-18b i kierowca musi zachować szczególną ostrożność, na drogach ekspresowych i autostradach takiego znaku nie znajdziemy. Poruszamy się z dużą prędkością po takich drogach i każda kolizja niesie za sobą poważne skutki.

 

Dlatego też pierwszą rzeczą jest ustalenie, czy doszło do zaniedbań po stronie GDDKiA.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...