Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda całkowita z OC sprawcy Gothear


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

06.12.2013 w czasie szaleństw Ksawerego doszło do zdarzenia drogowego. Na mojego Fiata Bravę 1.2 SX 16V benzyna 1999r. zdmuchnęło Mercedesa Sprintera w wersji kontener. Dość mocno ucierpiała moja Brava. Gother jako ubezpieczyciel sprawcy orzekł szkodę całkowitą, przyznają odszkodowanie w wysokości 2400zł i określił wartość wraku na 400zł. Uważam, że ta kwota jest za niska. Jak sprawnie mogę domagać się zwiększenia kwoty odszkodowania? Chciałbym zaznaczyć iż mimo podeszłego wieku Fiat posiadał polisę AC na kwotę 3500zł, Ubezpieczyciel przyjął wartość bazową brutto w wysokości 3490zł i przyjął w rozliczeniu korekty:

+2zł za wyposażenie dodatkowe - siłowniki maski

- 25zł za pierwszą rejestrację,

- 19zł za ogumienie

- 600zł korekty różne ( co w dalszej części opisane jest jako korozja/naprawy i dotyczy prawdopodobnie skorodowanych progów)

Z informacji które już zdobyłem nie zastosował korekty + za przebieg (173220km) mniejszy niż przebieg normatywny (194400km).

Po wszystkich korektach wartość rynkowa brutto wyniosła 2848zł i została zaokrąglona do 2800zł.

 

Proszę o pomoc w uzyskaniu pomocy jak można byłoby otrzymać odszkodowanie w wysokości zbliżonej do wartości w ubezpieczeniu AC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wielkiej szansy, korekta dot. progów była zasadna, można jedynie próbować walczyć o jej zmniejszenie z 20 % na np. 10. Korekta z tytułu przebiegu niższego od normatywnego będzie uznana jedynie po przedstawieniu aktualnej ksiażki serwisowej a i tak byłaby znikoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...