Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja samochodowa. Prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem z Lubelskiego a dokładnie z okolic Lublina. Dzisiaj doszło do kolizji i samochód marki ford uderzył w moje piękne audi a4. Uszkodzone z zewnątrz zostały zderzak i klapa od bagażnika. To jest mój pierwszy wypadek a ja jeżdżę samochodem dopiero 2 lata, dlatego prośbę o poradę kieruje do innych doświadczonych kierowców. Do wypadku doszło dzisiaj o 20.30. Nikomu nic się nie stało, więc nie wzywałem policji. Spisaliśmy tylko oświadczenie, że to z jego winy doszło do kolizji. Kierowca, który spowodował wypadek jest ubezpieczony w alianzie. Według strony mam dwa sposoby na otrzymanie odszkodowania.

 

Wybór formy odszkodowania

Klient musi wybrać formę wypłaty odszkodowania. Są dwie możliwości:

Bezzgotówkowo - upoważnienie warsztatu do naprawy i odbioru odszkodowania

Kosztorysowo – klient otrzymuje odszkodowanie na swoje konto

Przy wyborze tej formy rozliczenia nie sprawdzamy, czy naprawa została dokonana i za ile.

 

Moje pytanie jest takie, który lepiej wybrać. Czy w bezzgotówkowych warsztatach nie odwalają fuszerki ? Tam mogło paść kilka rzeczy. Chciałbym aby wszystko było zrobione na tip top. Na pewno stop, coś z gazem(nie mogłem go wyłączyć a jak wyłączyłem to nadal nie wiem dlaczego pracowały zaworki od gazu) , w zderzaku również miałem czujniki parkowania. Co polecacie zrobić ? Macie jakieś sprawdzone warsztaty allianzowskie ? Miał ktoś z czymś takim do czynienia w woj. Lubelskim. ? Co do kosztorysu ? Czy za tą kasę da się spokojnie wszystko naprawić ? Nie zaniżają zbytnio ? Wszystko będzie ujętę? Bardzo proszę o pomoc i rady co robić w takiej sytuacji. Przepraszam, że pisze dosyć chaotycznie ale jeszcze jestem zdenerwowany całą sytuacją. Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłata gotówki wg. kalkulacji TU nie zamyka drogi do zmiany sposobu likwidacji szkody np. na formę bezgotówkową. Jeżeli zależy ci przede wszystkim na jakości naprawy to możesz udać się nawet do ASO, pod warunkiem, że naprawa pojazdu będzie ekonomicznie uzasadniona. Warsztat musi być sprawdzony, tzn. polecony przez kogoś z rodziny lub znajomych.

Nie piszesz z którego roku jest ten pojazd, a kwestia uzasadnienia ekonomicznego może mieć znaczenie. Oględziny powinny odbyć się w warsztacie, z demontażem zderzaka i ew. innych elem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...