Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek PKP


dandw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dwa lata temu uległem wypadkowi na PKP , a konkretnie, na podejściu dla pieszych które było śliskie upadłem. Uderzyłem głową w murek, na wskutek czego utraciłem słuch lewego ucha , uszkodzony został błędnik, stłuczony bark który do dziś mnie pobolewa , mam drętwienia dłoni, częste bóle i zawroty głowy które czasami powalają mnie z nóg ”dosłownie”. Do tego doszło jeszcze kilka innych schorzeń powypadkowych.

Mam pytanie jak mogę ubiegać się o odszkodowanie, czy zaangażować w to firmę która się tym zajmie, czy działać na własną rękę? Jak tak to jak?

Mam świadka, notatkę od konduktora, notatkę i zdjęcia z policji zrobioną 9 godz. po zdarzeniu (podejście dalej było nie odśnieżone i śliskie) , kartę z 6 dniowym pobytem w szpitalu i cała masę dokumentacji lekarskiej, w raz z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem Europejskiego Rejestru Wypadków warto starać się o zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, zwrot utraconego dochodu oraz zwrot opieki osób trzecich. Należy również rozważyć czy nie domagać się renty. Ważną kwestią w tej sprawie będzie udowodnienie, że doszło do zdarzenia a przyczyną tego zdarzenia była śliska nawierzchnia. 2 lata to trochę późno na dochodzenie roszczeń za poślizgnięcie się. Świadkowie mogą już nie pamiętać zdarzenia. Jednak warto dochodzić takich roszczeń. Po więcej szczegółów zapraszamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze świadkiem rozmawiał latem tamtego roku, i mówił że pamięta, a jeżeli chodzi o zdjęcia to były robione popołudniu bo upadłem z samego rana. Tego dnia nie padał śnieg, a była odwilż po długotrwałych mrozach. Na fotkach widać jeszcze sporą ilość roztapiającego się śniegu. Świadczy to tylko o tym, że przez 9godz. nikt ze służb PKP nie raczył, odgarnąć śniegu. Bóg, go wie ile tam przez cały dzień poleciało osób. Wzniesienie o nachyleniu 10% i żadnej poręczy, do tego nie odśnieżone i nie posypane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że z odśnieżania terenów akurat PKP musi byś sporządzona odpowiednia dokumentacja. Sprawy takich poślizgnięć nie są łatwymi sprawami, samemu dla Pana będzie ciężko sobie z tym poradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...