Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowania po wypadku autokarowym


fighter7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jechałem ostatnio autokarem na pielgrzymke no i uderzył w nas samochód, ogolnie wypadek z winy tego co w nas uderzył, ja sam doznalem obrazeń, nie jakis powaznych, ale jednak są i teraz mam pytanie skąd moge brać odszkodowania?

 

Aha i ile mam czasu na złożenie poszczegolnych wniosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem skąd Chogata bierze informację, że należy się ubiegać zadośćuczynienia od organizatora wycieczki? Jest to ewidentne wprowadzanie w błąd. Niby jakie zaniedbanie dokonał organizator. Obrazuje to niestety niewiedze tematu. Możesz domagać się jedynie zadośćuczynienia od sprawcy (czyli drugiego kierowcy). Obecnie już odchodzi się od wniosków o odszkodowanie/zadośćuczynienie. Przeważnie zgłasza się to pismem roszczenowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cały czas Chogata mówisz o polisie "organizatora" i polisie którą wykupuje się przy wyjeździe na wycieczkę - post z 23.59 - jeszcze raz Ci mówię taka polisa nie ma nic do znaczenia w tym przypadku. Dopiero o 00.07 wspomniałaś coś o polisie sprawcy. Szybko się uczysz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest tak na prawdę kilka dróg, które można podjąć w takiej sytuacji. Przede wszystkim najważniejsza jest cała dokumentacja, od Policji, obdukcja z pogotowia, dane sprawcy, orzeczenie o winie. Mając takie dokumenty można śmiało ubiegać się o odszkodowanie w realnej kwocie. jest kilka "chwytów" (legalne !! ), które mogą podpowiedzieć jak uzyskać to odszkodowanie w większej kwocie. Po pierwsze korzystając z usług kancelarii prawniczej masz szansę wygrać sprawę, jednak Prawnik jest jeden i jego możliwości są ograniczone i pewne sprawy załatwia w obrębie swojego biura. Większą siłę mają większe firmy i korporacje prawnicze. Oczywiście są różne minusy takich wielkich molochów, klienci są traktowani maszynowo, nie indywidualnie, ale zapewniają dużo większą skuteczność i efektywność. Po drugie firmy im większe tym mają większe doświadczenie, czyli poziom komplikacji jest mniejszy. Po prostu składa się dokumenty, wszystkie papiery, podpisujesz pełnomocnictwo i koniec, teraz spokojnie czekasz podczas gdy wiele pracowników firmy ( wszyscy ?) nastawionych na sukces stara się dopiąć Twoją sprawę. Zazwyczaj koszty są podobne jeśli chodzi to są zazwyczaj podobne, jednak skuteczność jest zdecydowanie większa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...