Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek(mokra podłoga)w pracy


Amatorka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

W sobotę,tj.14.06.2014. zaczęłam pracę o 6.00...około godz.7.00(przed otwarciem lokalu)idąc z listą do podpisu do szambiarza poślizgnęłam się na mokrej podłodze,na zapleczu.Mopował ją chłopak ze zmiany nocnej,który przemył tylko na mokro,a u nas jest panujący standard,ze od razu trzeba na sucho.Poślizgnęłam się upadając na okolicę lędźwiową i na potylicę głowy.Głowa mnie bolała chwilę,gorzej było z okolicą lędźwiową-nie czułam swojego ciała przy dotyku.Spisałyśmy oświadczenie i pracowałam dalej,bo niby lepiej się poczułam.Po pewnym czasie ustaliłyśmy,ze wezwiemy pogotowie(około 11.00),ponieważ drętwienie ustępowało,a zaczął się ból.Zabrało mnie pogotowie do pobliskiego szpitala,zrobili tomografię głowy i RTG kręgosłupa lędźwiowego,na których nic nie wykazało.L4-6 dni.Poszłam do swojego lekarza,bo bolał mnie kark i z tyłu głowa.Lekarz dał mi skierowanie na RTG kręgosłupa szyjnego,chodzenie w kołnierzu ortopedycznym po kilka godzin dziennie i przedłuży zwolnienie.

Dowiedziałam się,ze oczywiście będę miała randkę z BHP-owcem...wiem,ze muszę wszystko opowiedzieć co się działo...jeszcze jest nagranie z tego zdarzenia,o które starałam się,żeby zabezpieczyć,bo potem by było,ze nie uważałam i szłam szybko,a ja najnormalniej w świecie szłam...

Jak mam gadać z tym BHP-owcem,żeby się nie denerwować?Bo wiem,że ma gadane,pracuje na rzecz firmy,więc bedzie wszystko robił,ze starać się udowodnić,ze to była moja wina przez moją nieuwagę,a ja nawet nie potknęłam się o nic...prosta,tyle że mokra podłoga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W protokole powypadkowym wszystko musi być zgodnie z prawdą. Jeżeli przyczyną zdarzenia była śliska podłoga to powinno być to napisane. Może to być podstawa do ubiegania się o zadośćuczynienie od pracodawcy. Zawsze gdy się nie zgadasz z protokołem to można się odwoływać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem,wiem,ze musi być zgodnie z prawdą...nie może być inaczej...

A nawet jest to zarejestrowane w kamerze i zabezpieczone oczywiście,oświadczenie w dniu wypadku spisane...

Nie biorę nawet tego pod uwagę,ze BHP-owiec nie zgodzi się ze mną,że to nie z mojej winy...

Jeśli tak,to na pewno się z tym nie zgodzę...

Ale zadośćuczynienie u pracodawcy?Mogę?I potem mogłabym normalnie tam pracować?Nie zjedzą mnie?;)

Nie mam zamiaru latać po sądach,bo nie mam jakiegoś tam nie wiadomo jakiego uszczerbku na zdrowiu....poza tym z taką potężną firmą i tak bym pewnie nie wygrała,bo oni mają swoich dobrych prawników...z drugiej strony rozgłos im nie na rękę...

Wiem,że mogę pisać o odszkodowanie do ZUS-u....ale podobno marne szanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...i jeszcze mam takie pytanie:

Mam grafik ustalony z góry...u nas w firmie sb i ndz to normalny dzień pracujący pod warunkiem,ze te dni są oddane w tygodniu jako wolne....

Więc moje pytanie:Czy jak jestem na zwolnieniu,to mam płatne tylko za te dni,które mam ustawione w grafiku do pracy,a za wolne dni nie mam płacone?

Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie wyżej...

Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypłąty wynagrodzenia to trzeba się zwrócić do eksperta z zakresu prawa pracy. Natomiast co do zadośćuczynienia to wszystko zależy od wielu czynników. Podaj email to się odezwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...