Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek,skrecony staw skokowy


kasia100w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam pytanie:wychodząc ze sklepu skrecilam staw skokowy,noga w gipisie 3tyg,duży krwiak,zatrzyki w brzuch prawa noga.lewa noga zbity palec u stopy i potluczone mocno kolano.spadlam ze schodów sklepowych które byly uszczerbione i slizgie.stalo to sie w lipcu.właściciel sklepu przyznal sie do wadliwych schodów.mam pytanie jakie moge rzadac od nisz odszkodowanie oraz zadośćuczynienie?przez wypadek nie moglam podjąć pracy ponieważ noga w gipise oraz nie moglam wyjechac z dziećmi na wakacje i nadal nie moge ponieważ jest wielki obrzeg i noga jest usztywniona i musze chodzic o kulach i oszczędzać noge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się ubiegać o:

- zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, rehabilitacji, lekarstw itp.,

- zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie fizyczne oraz psychiczne,

- zwrot zarobków utraconych w wyniku wypadku i późniejszego leczenia

- odszkodowanie za zniszczone podczas wypadku ubranie, przedmioty osobiste.

 

Jeśli chodzi o kwotę zadośćuczynienia, to nikt Ci tego nie powie, sama musisz spróbować wycenić swoją krzywdę, ból i stratę.

 

Do zwrotu kosztów zbieraj wszystkie rachunki, paragony za leki i środki opatrunkowe, pokwitowania przejazdów i parkowania.

 

Jeśli zostałaś zatrudniona, a przez wypadek nie podjęłaś pracy, łatwo będzie wyliczyć Twoje utracone zarobki.

 

Tego wszystkiego możesz się domagać albo bezpośrednio od właściciela sklepu, albo od zakładu ubezpieczeń, w którym sklep ma polisę OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ze nie widzi podstaw do wyplaty odszkodowania ponieważ sklep ma dobrze położone schody tylko jedna listewka odstaje ale to nie miało wpływu na wypadek,oraz ze zle stąpnęłam tylko ze jakbym zle stapnela to bym nie spadla ze schodów na kafle chodnikowe.Napisalam odwołanie czekam na odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odmowy radzimy postępować w takiej oto kolejności:

1. Napisać odwołanie - rzetelnie, na spokojnie, bez emocji i sformułowań typu "oszuści" - w zakładach ubezpieczeń też pracują ludzie i tego rodzaju wyrażenia na pewno nie ułatwią uzyskania odszkodowania.

 

2. Jeśli ubezpieczyciel podtrzyma stanowisko odmowne, kolejnym krokiem jest napisanie skargi do Rzecznika Ubezpieczonych. W skardze powinieneś uzasadnić, dlaczego nie zgadzasz się z decyzja ubezpieczyciela i konkretnie wskazać, czego (jakiej kwoty) i za co się domagasz. Do skargi musisz dołączyć całą korespondencję z ubezpieczycielem (kopie). Rzecznik nie ma ograniczeń czasowych na rozpatrywanie skarg. Stara się to robić w ciągu 30 dni, ale czasami trwa to trochę dłużej. Po interwencji Rzecznika ubezpieczyciele czasami zmieniają decyzję.

 

3. Jeśli 2 poprzednie metody zawiodą, pozostaje sąd. Albo sąd polubowny przy Rzeczniku Ubezpieczonych, ale wtedy ubezpieczyciel musiałby się zgodzić na arbitraż.

 

Dlaczego sąd dopiero na trzecim miejscu? Bo to i kosztuje i trwa. Polubowne sposoby są bezpłatne (płacisz tyle, co za znaczek na list polecony) i nie tak czasochłonne jak postępowanie sądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że powinna Pani zaangażować adwokata lub radcę prawnego, który od początku do końca poprowadzi osobiście Pani sprawę.

 

Rzecznik Ubezpieczonych pogrozi palcem, bo jego zalecenia nie są wiążące dla ubezpieczyciela. Rzecznik nie może niczego nakazać zakładowi, co najwyżej "ponowną analizę sprawy". Nie ma sankcji za podtrzymanie stanowiska.

 

Dlaczego nie firma odszkodowawcza? Bo i tak, aby dochodzić odszkodowania przed sądem, firma odszkodowawcza będzie musiała zlecić sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi.

 

A dlaczego dochodzić odszkodowania przed sądem? Bo w sprawach o zadośćuczynienie świadczenia określone przez sąd są średnio kilka razy większe od świadczeń wypłacanych dobrowolnie.

 

Alternatywnie może Pani jednocześnie zgłaszać sprawę u Rzecznika i iść do sądu (z pełnomocnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kancelaria ? Gdyż nie bierze żadnych zaliczek, za wizytę u adwokata czy radcy prawnego trzeba zapłacić. Za samą pierwszą rozmowę należy zapłacić od 100 zł wzwyż. Sugerowanie, że kancelarie nie mają swoich radców prawnych jest wysokim błędem. Gdyż takie kancelarie zatrudniają na etacie również radców prawnych. Dodatkowo pójście do radcy prawnego lub adwokata który jest od wszystkiego czyli zajmuję się wszystkimi sprawami jest błędem. Gdyż nie można być od wszystkiego, gdy ktoś jest od wszystkie to jest od niczego. Każdy powinien się specjalizować. Dlatego kancelarie są wyspecjalizowane w dochodzeniu tylko roszczeń odszkodowawczych oczywiście są radcy prawni/adwokaci którzy są wyspecjalizowani tylko w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych ale jest to wyjątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Drapała wrote:
Ja uważam, że powinna Pani zaangażować adwokata lub radcę prawnego, który od początku do końca poprowadzi osobiście Pani sprawę.
A ja myślę, że Pani powinna zaangażować kogoś kto się zna na odszkodowaniach, bo z samego bycia w korporacji prawniczej nie otrzymuje się "łaski" mądrości i znajomości wszystkich dziedzin prawa :)

Wojciech Drapała wrote:
Dlaczego nie firma odszkodowawcza? Bo i tak, aby dochodzić odszkodowania przed sądem, firma odszkodowawcza będzie musiała zlecić sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi.
.
Ale jaki jest argument za wyborem adwokata lub radca prawnego, a nie firmy odszkodowawczej w której też będzie radca prawny lub adwokat występował w sądzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli profesjonalnego pełnomocnika - specjalistę z zakresu odszkodowań. To wydawało mi się na tyle oczywiste, że nawet o tym nie wspomniałem.

 

Adwokaci i radcowie mają różne systemy naliczania i pobierania wynagrodzenia. Firma odszkodowawcza bazuje na samej prowizji, więc siłą rzeczy jest ona wyższa.

 

A czy w firmie odszkodowawczej klient zaczyna rozmowę z adwokatem lub radcą i może kontaktować się z nim kiedy ma jakieś wątpliwości i pytania co do swojej sprawy? Nie sądzę. Sprawę prowadzi likwidator, a adwokat lub radca wkracza, kiedy sprawa kierowana jest do sądu. Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to nie było takie oczywiste, dlatego pozwoliłem sobie na zwrócenie na to uwagi. Problem z prawnikami korporacyjnymi w chwili obecnej jest taki, że z racji dużej ich liczby na rynku każdy łapie się czego tylko się da i często nie mając o tym pojęcia - dotyczy to także odszkodowań.

 

2. nie zgodzę się, że z racji różnych systemów wynagrodzeń jest różnica w wysokości wynagrodzenia pomiędzy firmą odszkodowawczą a adwokatem. Nie spotkałem się z adwokatem który prowadzi sprawy tylko za stawki z rozporządzenia. Z reguły są to także (15 - 25 %) % od odszkodowania, pomimo tego że na sam % nie powinni się umawiać. Prowizje 15 - 25 % biorą z reguły szanujące się podmioty na rynku, bo nie mam tu na myśli firm które biorą 30 - 40 % - bo dla mnie to jest "oszustwo" i wykorzystywanie niewiedzy. Poza tym zwrócę jeszcze uwagę, że coraz powszechniejsze staje się jeżdżenie przez prawników korporacyjnych po "ludziach" lub wynajmowanie tzw. naganiaczy - pewnie także są Panu znane takie przypadki.

 

3. raz jeszcze napiszę, że Klient musi się spotkać z kimś kto się zna na odszkodowaniach, a niekoniecznie z adwokatem lub radcą prawnym. Z samego faktu odbycia aplikacji nie nabywa się mądrości i wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem pracę w odszkodowaniach (minęło 11 lat) to miałem przyjemność pracować z byłym pracownikiem PZU. Pani miała średnie wykształcenie, chyba ekonomiczne, ale swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez kilkadziesiąt lat pracy biła na głowę większość mecenasów, z którymi wtedy współpracowała. Występowała także w sądach na podstawie stałego stosunku zlecenia i wygrywała sprawy. Więc nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie .... dobrego likwidatora szkód :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sama nie wiem co robi,Generali sie nie odzywa.jak dzwonie twierdzą ze nie maja wyznaczonego czasu na odpowiedz w sprawie odwołania.u nas w miescie firm odszkodowawczych jest bardzo malo,jedna wzięłam to z góry chciala pieniadze druga firma tez jest jakas dziwna dosyc ze chca 35 procent to ja mam za prawnika zaplacic,nie jestem aż taka glupia żeby dać sie oszukać.ale nie rozumiem postawy Generali.sa dowody,jest świadek to co oni jeszcze chca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, Panie Błażeju,

 

Opowieści - opowieściami (o pewnych mecenasach, likwidatorach itp.), ale ostatnia wypowiedź naszej Poszkodowanej chyba raczej potwierdza moją opinię :)

 

Inny przykład na potwierdzenie mojej opinii: ja jestem adwokatem i za obsługę prawną przypadku Pani Katarzyny nie policzyłbym więcej niż 15%. I specjalizuję się w odszkodowaniach :)

 

Poza tym, czy nie lepiej zapłacić 100-200 zł za dobrą poradę i reprezentację przed ubezpieczycielem, a następnie 15% prowizji, niż nie płacić na początku nic, a potem 35%?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Ja ani Pan Andrzej nie popieramy prowizji w wysokości 35 % dla mnie jest to kradzież w biały dzień. Panie Wojciechu niestety wielu osób nie stać na zapłatę 100-200 zł za samą rozmowę. U mnie taka rozmowa jest za darmo, nawet często pomagam przez telefon dla ludzi którzy do mnie dzwonią. Czy adwokata/radcy prawnego zrobi to samo? wątpię...

 

Jednak kończąc tą dyskusję, każdy ma prawo wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...