Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek a brak ważnego badania technicznego pojazdu poszkodowanego


Adax35
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jadąc samochodem osobowym po drodze głównej nagle wyjechał mi drugi samochód z drogi podporządkowanej powodując wypadek w wyniku którego moje auto doznało poważnych uszkodzeń.Wezwana na miejsce Policja ustaliła bezsporną winę osoby kierującej drugim samochodem.Jednakże podczas spisywania dokumentów okazało się że mój samochód nie posiada ważego badania technicznego.Brak badania wynikał tylko z tego - że tu się przyznaję - przegapiłem termin badania.Auto jest regularnie serwisowane od nowości w autoryzowanym serwisie, posiadając całą historię dokonanych napraw.Było w 100% sprawne technicznie.Policjant zatrzymał mi dowód rejestracyjny auta wpisując w pokwitowanie poważne uszkodzenia powypadkowe oraz brak ważnego badania technicznego pojazdu. Czy w związku z tą sytuacją będe miał problemy z wypłaceniem odszkodowania z polisy OC sprawcy ?.Oboje jesteśmy ubezpieczeni w PZU.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Brak ważnego badania technicznego pojazdu nie ma wpływu na zajście bądź nie zdarzenia/kolizji. Dlatego też nie powinno to być uwzględniane przez ZU przy rozpatrywaniu wypłaty odszkodowania.

Jedyne konsekwencje jakie mogą Cię spotkać z racji braku ważnego badania technicznego pojazdu mogą nadejść ze strony policji.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...