Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zła interpretacja lekarza/wypadek pod wpływem


StalFans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc tak jako, że miałem wypadek i na karcie informacyjnej jest pewna niezgodnosc, pytanie dotyczy ubezpieczyciela.

 

Mianowicie mam napisane " Chory przechodząc przez ogrodzenie doznał zranienia prawej dłoni" natomiast ja przechodząc przez ogrodzenie, zeskoczyłem, podparłem sie dłońmi i ręka wylądowała mi na potłuczonej butelce. I teraz jak ubezpieczyciel to zinterpretuje, wersje z SORu czy moją?

 

Drugie pytanie, w karcie informacyjnej mam zapisane " Pacjent spożywał alkohol " a sytuacja wyglądała tak, że rane miałem mega szarpaną i podczas podawania zastrzyku przeciw tężcowi, lekarz pytał czy piłem. Myslałem, ze jest to istotne i powiedziałem, że tak i podałem ilosc wypitego alkoholu ( 1 piwo ). Czy będzie to miało bardzo istotny wpływ na decyzje ubezpieczyciela ?

 

W moim ubezpieczeniu jest taki zapis:

działania Ubezpieczonego w stanie po użyciu alkoholu lub

w stanie nietrzeźwości bądź w wyniku uszkodzeń trzustki lub

wątroby spowodowanych spożywaniem alkoholu (stan nietrzeźwości

zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi

do: stężenia we krwi powyżej 0,5‰ alkoholu albo obecności

w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3. Stan

po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie

wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu

albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg

alkoholu w 1 dm

 

Moje pytanie: Jak w takiej sytuacji wygląda sprawa z ubezpieczeniem?

 

Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Nie było badania krwi, ponieważ tak jak mówie, było 1 małe piwo, dokładnie Warka Radler, wiec nie było zawartosci alkohlu we krwi, podejrzwam, że podczas zdarzenia też nic nie było. Tak samo w karcie z SOR nie ma informacji o ilosci szwów, informacji o podawanych lekach. Czy jest to istotne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...