Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie po wypadku w szkole - pomocy


22kawaler22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

mój syn miał wypadek w szkole w czasie przerwy śniadaniowej, co prawda jego wina bo biegał po śliskich schodach mimo zakazu zawieszonego w szkole, ale wiadomo dziecko to dziecko i nie dopilnujesz go wszędzie,

mianowicie spadł z tych schodów i złamał sobie rękę, miał w gipsie 3 tyg jednak nie zrosła się dobrze kość

i potrzebna będzie długa rehabilitacja żeby tą rękę usprawnić, wiadomo ze rehabilitacja kosztuje dlatego

chciałbym uzyskać odszkodowanie za wypadek syna w szkole bo był ubezpieczony, jednak nie wiem

jak to uzyskać, ktoś może mi pomóc? dyrektor nie za bardzo jest przychylny jak dowiedział się ze będę starał się o odszkodowanie dla syna, gdyż twierdzi że to wina syna i mógł nie biegać po schodach, twierdzi też że żadne odszkodowanie nam się nie należy, nie wiem czy mam szansę je dostać, ale muszę spróbować żeby syn chodził na rehabilitację, dlatego potrzebuję pomocy kogoś doświadczonego jak to uzyskać?

będę wdzięczny za wszystkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli syn miał ubezpieczenie NNW w szkole (99% uczniów ma), to przysługuje roszczenie od tego ubezpieczyciela (szkoła nie ma nic do tego). Nalezy zebrać dokumentację medyczną i zgłosić roszczenie do ubezpieczyciela (czasami można to uczynić za pośrednictwem pracownika szkoły). W tym ubezpieczeniu nie ma znaczenia czyja była wina za powstanie szkody/wypadku.

 

Dyrektor szkoły zapewne myślał, że chcesz dochodzić roszczeń bezpośrednio od nich lub z ich ubezpieczenia OC. To byłoby możliwe w przypadku gdy do zdarzenia doszłoby z winy pracownika szkoły (np. zaniedbanie polegające na niewłaściwym umieszczeniu ostrzeżenia o mokrych schodach).

 

p.s. pamiętaj, że w czasie gdy w szkole znajdują się uczniowie, nie powinno się zmywać podłóg podczas przerw (oczywiście są wyjątki)... Jeżeli dyrekcja szkoły nie nadzoruje dostatecznie pracowników sprzątających (chyba, że jest to zewnętrzna firma), to może ponosić winę za to zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...