Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w sklepie odzieżowym


Annika13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 tygodnie temu moja mama uległa wypadkowi w sklepie odzieżowym, chodząc po sklepie i oglądając ubrania zaczepiła nogą o metalowy pręt (nogę) od regału (wieszaka, garderoby) na którym wisiały ubrania, zlamała prawą rękę i rozcięla prawy łuk brwiowy. Mama posiada tylko dokumentację medyczną z SOR poświadczającą złamanie ręki. Pielęgniarka, która udzielała mamie pomocy na miejscu w sklepie odmówiła złożenia oświadczenia. Właścicielka sklepu dała mamie numer swojej polisy OC i potwierdziła w rozmowie, że wie o tym zdarzeniu. W karcie z SOR zostało wpisane że pacjentka potknęła się w sklepie o metalowy pręt. Czy mama ma szansę na otrzymanie jakiegoś odszkodowania lub zadośćuczynienia. Czy do dokumentacji załączyć dodatkowo oświadczenie o krzywdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak był umiejscowiony pośrodku sklepu. Mama chodząc pomiędzy "alejkami" potknęła się o nóżki tego wieszaka, upadła na podłogę rozcinając sobie łuk brwiowy i łamiąc rękę. Czy w ogóle jest sens ubiegania się o jakiekolwiek odszkodowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać teresa i jej kompetencje. Nie zna stanu faktycznego, nie rozmawiała z poszkodowaną a już pomaga pisać pisma i stwierdza o zasadności roszczeń za tylko 40 % + vat. Typowy agent coś dzwoni ale nie wie w jakim kościele, ale w zasadzie Teresa R tej sprawy prowadzić nie będzie.. Annika13 uważaj na tą panią. Autorce postu proponuję poczytać wcześniejsze posty Pani Teresy, gdzie większość osób które zajmują się stale odszkodowaniami wytyka tej Pani błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zaistniała odpowiedzialność podmiotu prowadzącego sklep niezbędne jest aby wystąpiły łącznie następujące przesłanki:

powstanie szkody,

popełnienie przez sprawcę czynu niedozwolonego,

związek przyczynowy między szkodą a czynem zabronionym,

wina sprawcy.

W tej sytuacji aby skutecznie dochodzić odszkodowania należałoby wykazać winę sprawcy, tzn. wykazać w jakiś sposób naruszył on porządek prawny, czyli mówiąc inaczej wskazać jakie przepisy naruszył swoim działaniem w związku z prowadzoną przez siebie działalnością, bądź też poprzez brak działania jakich obowiązków nie dopełnił. Czyli dochodząc do sedna problemu należy wykazać, że ustawienie wieszaka o takim kształcie i w tym miejscu w sklepie jest działaniem niedozwolonym - np. nóżki wieszaka powinny być pomalowane ostrzegawczo na kolor żółto-czarny a nie były = wina sprawcy. Osobiście trudno mi się doszukać w tym zdarzeniu winy sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Szkodnik a nie powinno być tak, że sklep powinien jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo klientów? Jeśli nóżki, które podejrzewam wystają kilka cm nad ziemią i każdy normalny kto chodzi po sklepie nie patrzy pod nogi tylko na wieszaki to powinny być jakoś zabezpieczone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...