Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

sprawca kolizji a komunikacja z ubezpieczycielem


Rekomendowane odpowiedzi

Ok.2 tygodnie temu cofając samochód uszkodziłem nieznacznie inny pojazd. Kierowca wezwał policję, która wręczyła mi mandat i sporządziła protokół. Jechałem samochodem ojca.Szkoda była nieznaczna ( lekkie wgniecenie błotnika ). Myślałem, że to wszystko z mojej stron. Wczoraj ojciec otrzymał pismo od ubezpieczyciela, w którym proszony jest o : dokładne wypełnienie załączonego druku " oświadczenia sprawcy", obustronne kopii dowodu rejestracyjnego, obustronnej kopii prawa jazdy, zgody właściciela na użytkowanie pojazdu przez kierowcę w chwili zdarzenia.

Moje pytanie jest następujące: czy muszę dostarczać te dokumenty i oświadczenia w sytuacji gdy na miejscu zdarzenia była policja, która sporządziła protokół zdarzenia z opisem szkód a winna moja został przeze mnie zaakceptowana. Niepokoi mnie, zwłaszcza sporządzanie i przesyłanie kopii dokumentów w sytuacji gdy media ostrzegają prze konsekwencjami takich działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Takie protokoły to kontrowersyjna sprawa. Często nie ma się wyboru i trzeba podpisać. A co na to Twój ubezpieczyciel? Ja bym Ci radził albo zwrócić się do prawnika, albo do firm ubezpieczycielskich, albo do centrum odszkodowań. Zapraszam pod ten adres: https://www.drb.pl/ Ale może ktoś poleci inne? Ważne, żebyś walczył o pieniądze, bo bez sensu być stratnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...