Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Poważny wypadek, OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

3 tygodnie temu uderzył w mój pojazd sprawca przez co auto dachowało rozwalając barierę bezpieczeństwa. Na miejscu była policja i sprawca dostał wysoki mandat, miałam również świadka który zatrzymał się i potwierdził okoliczności wypadku, policja zapewniała że nie będzie problemu z zapłatą za szkodę z OC sprawcy. Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa.

Mija już 3 tydzień i dziś miałem telefon od osoby z TU że chce się umówić na oględziny miejsca kolizji. Znajomy mówił że pewnie nie chcą zapłacić za szkodę i będą problemy skoro ludzie z TU chcą oglądać miejsce wypadku, czytałem gdzieś że takie oględziny są nagrywane.

 

Proszę o pomoc jak to wygląda ? Czy mam prawo nie zgodzić się na nagrywanie mnie na takich oględzinach ?

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amciaaa90 wrote:
...sprawca dostał wysoki mandat,... Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa...
Przy takich obrażeniach sprawa nie mogła zakończyć się mandatem. Policja musiała wszcząć postępowanie dochodzeniowe (obrażenia ciała powyżej 7 dni).

Co do nagrywania na miejscu zdarzenia - jak najbardziej nie musisz na to wyrażać zgody.

p.s. uważaj na takich naganiaczy jak powyższy super zadowolony klient ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal_Pietrykowski wrote:
amciaaa90 wrote:
...sprawca dostał wysoki mandat,... Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa...
Przy takich obrażeniach sprawa nie mogła zakończyć się mandatem. Policja musiała wszcząć postępowanie dochodzeniowe (obrażenia ciała powyżej 7 dni).

Co do nagrywania na miejscu zdarzenia - jak najbardziej nie musisz na to wyrażać zgody.

p.s. uważaj na takich naganiaczy jak powyższy super zadowolony klient ;)
Dziękuję bardzo za odpowiedz.

Z tego co wiem to sprawca po czynnościach policji itp odjechał z panem od lawety.
Ja dostałam tylko jego dane i dane z polisy i numer jakiegoś wezwania i tyle. Teraz są problemy bo facet z ubezpieczalni nalega na oględziny że zostały mu zlecone z jakiejś zewnętrznej firmy i on musi to nagrywać.
Do tego mam przyjechać na miejsce wypadku z bratem który ma połamaną rękę i potłuczenia. Nie wiem jak wygląda taka likwidacja szkód ale to jest jakaś parodia.
Dowiedziałam się że jeśli on tego nie nagra i nie spełnię jego warunków on nie będzie mógł wysłać tego jak to określił "dalej" i nie dostaniemy żadnego odszkodowania....

Ja rozumiem że są jakieś wytyczne ale to jest jakaś kpina....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amciaaa90 wrote:
Michal_Pietrykowski wrote:
amciaaa90 wrote:
...sprawca dostał wysoki mandat,... Mój brat doznał złamania ręki z przemieszczeniem i dużo potłuczeń, uraz kręgosłupa...
Przy takich obrażeniach sprawa nie mogła zakończyć się mandatem. Policja musiała wszcząć postępowanie dochodzeniowe (obrażenia ciała powyżej 7 dni).

Co do nagrywania na miejscu zdarzenia - jak najbardziej nie musisz na to wyrażać zgody.

p.s. uważaj na takich naganiaczy jak powyższy super zadowolony klient ;)
Dziękuję bardzo za odpowiedz.

Z tego co wiem to sprawca po czynnościach policji itp odjechał z panem od lawety.
Ja dostałam tylko jego dane i dane z polisy i numer jakiegoś wezwania i tyle. Teraz są problemy bo facet z ubezpieczalni nalega na oględziny że zostały mu zlecone z jakiejś zewnętrznej firmy i on musi to nagrywać.
Do tego mam przyjechać na miejsce wypadku z bratem który ma połamaną rękę i potłuczenia. Nie wiem jak wygląda taka likwidacja szkód ale to jest jakaś parodia.
Dowiedziałam się że jeśli on tego nie nagra i nie spełnię jego warunków on nie będzie mógł wysłać tego jak to określił "dalej" i nie dostaniemy żadnego odszkodowania....

Ja rozumiem że są jakieś wytyczne ale to jest jakaś kpina....
Skoro policja była na miejscu i rozstrzygnęła kwestię winy to ich dochodzenia są trochę śmieszne, ale mają prawo wyjaśniać okoliczności. Pani nie musi się zgadzać na nagrywanie Pani osoby itp. Ubezpieczyciel nie ma prawa tego żądać i nie może uzależniać od tego wypłaty. W jakiej firmie sprawca miał ubezpieczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie sprawca miał w firmie WARTA. Na miejscu jak pisałam była Policja, straż, pogotowie, policja wykonywała zdjęcia, pisała notatki, zabezpieczała również miejsce wypadku.

Czyli co mam powiedzieć temu człowiekowi odnośnie tych oględzin ? Wiem że top głupie aole nie chce być przez kogoś nagrywana bo również dbam o swoją prywatność. On mi po prostu powiedział że on wykonuje swoją pracę i jeśli nie zgodzę się na to, na co on dostał "zlecenie" to wyśle informacje o odmowie przeze mnie udziału w czynnościach i dostanę odmowę przyjęcia odpowiedzialności....

Wtedy pozostawał by mi walka w sądzie ze sprawcą zdarzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mu powiedzieć, że może Pani mu wyjaśnić co się działo, ale bez nagrywania, bo nie wie Pani kto i w jaki sposób będzie przetrzymywał to nagranie, a poza tym nie ma Pani obowiązku udziału w takich wymysłach. Jeśli mają wątpliwości co do wypadku niech wywołają opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji. Myślę, że TU przyjmie odpowiedzialność, tylko teraz wymyślają.

Jak potrzebna będzie pomoc proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_Gryczka wrote:
Proszę mu powiedzieć, że może Pani mu wyjaśnić co się działo, ale bez nagrywania, bo nie wie Pani kto i w jaki sposób będzie przetrzymywał to nagranie, a poza tym nie ma Pani obowiązku udziału w takich wymysłach. Jeśli mają wątpliwości co do wypadku niech wywołają opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji. Myślę, że TU przyjmie odpowiedzialność, tylko teraz wymyślają.
Jak potrzebna będzie pomoc proszę pisać.
Dziękuję Panu bardzo za szybką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam, że nie spotkałem się jeszcze aby ubezpieczyciel żądał nagrywania oględzin miejsca zdarzenia z udziałem poszkodowanego... A prowadzę takie sprawy już długo... Jak powiedział Andrzej zgódź się na udział w oględzinach ale nie na nagrywanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...