Jump to content
Forum Odszkodowania

Pójść po kolozji do lekarza?


Gosc18
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj miałam kolizję. Zatrzymalam się na światłach za kilkoma samochodami i po chwili pewien pan z inpetem wjechal mi w tyl auta, tak popychajac, ze uderzylam jeszcze w samochód przede mną. Moje auto prawdopodobnie do kasacji, bo i przód auta i tyl wniecione, +jakies uszlodzenia w srodku auta, więc nie wiem czy jest warte naprawy. Ofiar żadnych na szczęście nie było, jednak ja pod wpływem uderzenia, walnełam głowa w kierownicę i pobolewa mnie nos. Tata mówi, żebym poszła do lekarza, bo może akurat pomoże to jeszcze w odszkodowaniu, a nie wiadomo czy coś sie nie stało. Z kolei ja uważam, żepo takiej kolizji chyba obrażenia nie powinny być za duże, a nos boli, bo jednak walnęłam w kierownicę.

Czy rzeczywiście powinnam pójść do lekarza? A nawet gdyby nic mi nie było, można by bylo starac sie o odszkodowanie za sama wizyte?

Link to comment
Share on other sites

Pani ojciec dobrze radzi. Powinna Pani udac się do szpitala, chociażby w celu wykonania badania rtg kręgosłupa szyjnego i głowy. W tego typu zdarzeniach bardzo często dochodzi do urazów kręgosłupa szyjnego, nazywanych potocznie "smagnięcie biczem". Oczywiście, że przy lekkich obrażeniach ciała powinna Pani posiadać dokumentację medyczną świadczącą o "dolegliwościach" urazu. Do uzyskania odszkodowania będzie to niezbędne.
Link to comment
Share on other sites

zwrot kosztów powinien też dotyczyć kosztów diagnozowania, bo przecież sam poszkodowany nie ma obowiązku sam wiedzieć, co mu jest, zwłaszcza że czasem właśnie potrzebne są specjalistyczne badania, żeby wykryć uraz, który nie daje zbyt dużych dolegliwości
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...