Jump to content
Forum Odszkodowania

AC warsztat zaniżony kosztorys Link4


Recommended Posts

Dzień dobry

Problem jak u wielu innych na tym forum:).

Wykupiony najdroższy wariant ubezpieczenia OC + AC w Link4 (wariant warsztat, części oryginalne, amortyzacja części zniesiona, franszyza redukcyjna 500 PLN).

Zdarzyła się stłuczka, którą muszę naprawić z ubezpieczenia AC. Wybrany autoryzowany serwis, cesja naprawy bezgotówkowej, wykonany kosztorys w serwisie. Kalkulacja naprawy otrzymana z Link4 = 2 200 + VAT = 2 700PLN, kalkulacja naprawy z autoryzowanego serwisu = 11 600 + VAT= 14 300 PL. Po dwóch odwołaniach napisanych bez zewnętrzne pomocy prawnej, nowa wycena z Link4 powiększona do 3 100 + VAT = 3 800 PLN. Ponieważ samochód nie został naprawiony to Ubezpieczyciel wycenił według wariantu Kosztorys. Serwis twierdzi że nie podejmie się naprawy bo Ja będę musiał pokryć różnicę w wycenie.

Proszę o pomoc w jaki sposób dalej prowadzić sprawę aby bezgotówkowo naprawić samochód w autoryzowanym serwisie?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam Panie Krzysztofie,

 

Zaniżęnie przez ubezpieczyciela wartości napraw pojazdu jest niestety powszechną praktyką. Koniecznym jest przedstawienie stosownych dowodów na poparcie wysokości kosztów jakie musi Pan ponieść w związku z koniecznością dokonania napraw pojazdu. Istnieje ilka możliwości udowodnienia powyższego.

 

Pełna informacja, zależy od stanu faktycznego i prawnego sprawy, co wiąże się bezpośrednio z koniecznością analizy wszystkich dokumentów zgromadzonych w przedmiotowej sprawie.

 

Jednocześnie informuję, iż w przypadku gdy nie jest Pan sprawcą szkody przysługuje Panu możliwość wynajęcia samochodu zasępczego na koszt sprawcy.

 

Jeżeli jest Pan zainteresowany podjęciem współpracy i uzyskaniem należnego odszkodowania Proszę o kontakt pod numerem telefonu 721097329

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...