Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ac w HDI - nie uznanie uszkodzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Samochód to Honda Accord z oryginalnym pakietem Mugen. W Polsce raczej niedostępnym. Za granicą na aukcjach używane części kosztują tysiące zł. Obniżony. Wszystko wpisane w polisę AC. Podczas wakacji przy wjeździe na parking ośrodka wczasowego były dziury. Wpadłem kołami w dziury i najpierw uszkodziłem przedni zderzak, a potem tylny. Wszystko podczas jednego wjazdu, także dla mnie to jedno zdarzenie, bo czasy uszkodzenia różnią się sekundami. HDI - Warta zaproponowała wypłatę 1380zł na podstawie zdjęć. Warsztaty stwierdziły, że to mało. Przyjechał rzeczoznawca. Zrobił zdjęcia i wycenił szkody na 2300zł. Potem drugi rzeczoznawca zrobił zdjęcia miejsca zdarzenia, a trzeci zrobił symulację. Dostałem 520zł. Twierdzą, że przedni zderzak został uszkodzony również w innych zdarzeniach więc zapłacą tylko za część naprawy. Tylni twierdzą, że jest uszkodzony, bo był wcześniej naprawiany!

1. Zdaniem warsztatów należy się wymiana pękniętego zderzaka tył oraz uszkodzonego (kawałek jest uszczerbiony) zderzaka przód.

2. Jak wywalczyć z TU uznanie zakresu szkód powstałych podczas tego zdarzenia?

3. Mam wariant serwis, ale boję się, że jak TU nie zapłaci warsztatowi, to potem ja będę musiał pokryć koszty.

 

Jak walczyć z TU? Gdyby uznali mi wymianę zderzaków, to kwota wzrosłaby pewnie w okolice 10 tysięcy zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...