Jump to content
Forum Odszkodowania

Kwota zadośuczynienia z OC sprawcy


xdemiano
 Share

Recommended Posts

Witam,

Ponad tydzień temu uczestniczyłem w kolizji drogowej, gdzie 17 latek wyjechał samochodem z drogi podporządkowanej. W jej wyniku samochód ma szkodę całkowitą. 2 razy byłem na pogotowiu. Od razu po zdarzeniu z bólem barku oraz stopy. Prześwietlenie nic nie wykazało a lekarz powiedział, że to stłuczenia. W drugim dniu znowu pojechałem na pogotowie z bólem szyi oraz nie mogłem rozprostować rąk(ból w okolicach łokcia). Lekarz powiedział, że nie zostały uszkodzone kręgi szyjne i zalecił stosowanie leków przeciwbólowych, maści oraz usztywnienie szyi kołnierzem Schanza. Następnego dnia dostałem od lekarza rodzinnego tygodniowe zwolnienie lekarskie. Po tygodniu dostałem skierowanie do chirurga (ból szyi dalej nie ustąpił). Chirurg zalecił dalej stosowanie maści i leków oraz stosowanie kołnierza schanza przez nastepne 2 tygodnie. Jaką kwotę mogę rościć w wyniku tego zdarzenia z ubezpieczenia OC sprawcy? Jeżeli miałem wykupione nnw we własnej polisie samochodu mogę również ubiegać się odszkodowanie ?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie ! W Pana sprawie, proszę zbierać dokumentację medyczną aż do zakończenia leczenia. Podobnie zbierać faktury i rachunki odnośnie kosztów leczenia ( wizyty lekarskie, rehabilitacja, sprzęt rehabilitacyjny, leki) oraz dojazdów na leczenie.

Dotyczy to odszkodowania z OC sprawcy oraz NNW. Na razie niewiele można powiedzieć o poniesionym uszczerbku na zdrowiu. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że możesz zgłosić szkodę ze swojego ubezpieczenia NNW. Możliwe jednak, że nic nie uzyskasz gdyż nie odniosłeś trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 

Jeżeli chodzi o zadośćuczynienie z OC sprawcy to od jakiegoś czasu ubezpieczyciele przy "drobnych" sprawach nie płacą nic lub płacą bardzo małe pieniądze. W takich sprawach odpowiednie zadośćuczynienie można uzyskać jedynie na drodze sądowej. Proponuję więc skorzystać z pomocy prawnika, np. mojej kancelarii Versus z Płocka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...