Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kwota zadośuczynienia z OC sprawcy


xdemiano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponad tydzień temu uczestniczyłem w kolizji drogowej, gdzie 17 latek wyjechał samochodem z drogi podporządkowanej. W jej wyniku samochód ma szkodę całkowitą. 2 razy byłem na pogotowiu. Od razu po zdarzeniu z bólem barku oraz stopy. Prześwietlenie nic nie wykazało a lekarz powiedział, że to stłuczenia. W drugim dniu znowu pojechałem na pogotowie z bólem szyi oraz nie mogłem rozprostować rąk(ból w okolicach łokcia). Lekarz powiedział, że nie zostały uszkodzone kręgi szyjne i zalecił stosowanie leków przeciwbólowych, maści oraz usztywnienie szyi kołnierzem Schanza. Następnego dnia dostałem od lekarza rodzinnego tygodniowe zwolnienie lekarskie. Po tygodniu dostałem skierowanie do chirurga (ból szyi dalej nie ustąpił). Chirurg zalecił dalej stosowanie maści i leków oraz stosowanie kołnierza schanza przez nastepne 2 tygodnie. Jaką kwotę mogę rościć w wyniku tego zdarzenia z ubezpieczenia OC sprawcy? Jeżeli miałem wykupione nnw we własnej polisie samochodu mogę również ubiegać się odszkodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ! W Pana sprawie, proszę zbierać dokumentację medyczną aż do zakończenia leczenia. Podobnie zbierać faktury i rachunki odnośnie kosztów leczenia ( wizyty lekarskie, rehabilitacja, sprzęt rehabilitacyjny, leki) oraz dojazdów na leczenie.

Dotyczy to odszkodowania z OC sprawcy oraz NNW. Na razie niewiele można powiedzieć o poniesionym uszczerbku na zdrowiu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz zgłosić szkodę ze swojego ubezpieczenia NNW. Możliwe jednak, że nic nie uzyskasz gdyż nie odniosłeś trwałego uszczerbku na zdrowiu.

 

Jeżeli chodzi o zadośćuczynienie z OC sprawcy to od jakiegoś czasu ubezpieczyciele przy "drobnych" sprawach nie płacą nic lub płacą bardzo małe pieniądze. W takich sprawach odpowiednie zadośćuczynienie można uzyskać jedynie na drodze sądowej. Proponuję więc skorzystać z pomocy prawnika, np. mojej kancelarii Versus z Płocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...