Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie NNW za uraz kolana + artroskopia kolana


asdfx
 Share

Recommended Posts

Witam,sytuacja wygląda tak:

W 2014 skręciłem kolano i zerwałem więzadło,lekarz tego nie wykrył i tak normalnie funkcjonowałem (wtedy nie byłem ubezpieczony) aż do lipca 2016 gdzie ponownie skręciłem kolano i zerwałem łąkotkę (już ubezpieczony) dopiero wtedy lekarz zdiagnozował dodatkowo przestarzałe zerwanie wiązadła przedniego krzyżowego po rezonansie.Miałem operację szycia tej łąkotki. Rehabilitując się w grudniu 2016 skręciłem po raz trzeci,na szczęscie szwy łąkotki nie puściły,ale lekarz stwierdził że muszę mieć zrobiony ACL i dostałem termin na kwiecień 2017. Od lipca do stycznia byłem na zwolnieniu lekarskim,a od stycznia dostałem 5 miesięcy świadczeń rehabilitacyjnych.

Dostałem już odszkodowanie szpitalne i operacyjne,ale za trwały uszczerbek na zdrowiu dostałem tylko 2% w kwocie ~1100zł,myślicie że warto się odwoływać? Czeka mnie jeszcze jedna operacja w kwietniu,myślicie że to ma jakiś wpływ na wysokość odszkodowania?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Witam serdecznie. Miałem podobny przypadek. Podczas meczu z kolegami skręciłem kolano i zerwałem więzadło i uszkodziłem łękotkę. Miałem wykonaną artroskopie kolana. Chcę się starać o odszkodowanie z indywidualnej polisy NNW z Warty. Jakiego % uszczerbku i jakiej kwoty odszkodowania mogę się spodziewać?
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

posiadając indywidualne albo grupowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków mamy możliwość starać się o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem. Polisy NNW rządzą się jednak swoimi prawami i dlatego wysokość odszkodowania zależy od samej polisy, jej ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU) oraz od sumy ubezpieczenia. Proszę więc sprawdzić w swojej polisie, jaka kwota jest przyznawana za 1% uszczerbku na zdrowiu.

 

Za poważne uszkodzenia kolana czyli skręcenie kolana, zerwane więzadła i łękotki można dostać od 1% do nawet 40% uszczerbku na zdrowiu. Jednakże ubezpieczyciele do polis dołączają tabele uszczerbku na zdrowiu i tam może być wskazane, że np. za urazy kolana bez złamań można dostać od 1 do 30% uszczerbku. Nie jestem w stanie podać przybliżonego procentu bo uszczerbek na zdrowiu zależy od bardzo wielu czynników: od samego miejsca urazu, wdrożonego leczenia, przebytych zabiegów i operacji czy stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Lekarz orzecznik ustala uszczerbek na podstawie dokumentacji medycznej albo naocznego badania. Radzę więc po prostu zgłosić szkodę i poczekać na odszkodowanie. Tak czy inaczej warto się zawsze odwołać od tej decyzji, ponieważ pierwsze kwoty mogą być zaniżone.

 

Życzę powodzenia i dużo zdrowia!

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...