Jump to content
Forum Odszkodowania

Uszkodzone auto przez kamień na drodze.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

W ubieglym roku mialem kolizję na drodze powiatowej z kamieniem leżącym na drodze. Był to duży kamień srednicy ok 30cm. Leżał na środku prawego pasa, którym jechałem. Była godz 19 już po zmroku, z naprzeciwka jechał samochód, nie miałem szan uciec ani w lewo ani w prawo musiałem przejechac przez ten kamien przy czym uszkodzilem podwozie auta. Zglosilem to na policje, mam nagranie z kamery samochodowej. Jechalem max 80 km/h. Rejon dróg odmowil odszkodowania, odwołalem sie ale napisali, że mógł to być wybryk huligański i oni za to nie ponoszą winy. Szkody w aucie wycenione na 2,500zł. Firma, w której powiatowy rejon dróg jest ubezpieczone to ergoH. Proszę o podowpiedz czy mam szanse na to odszkodowanie?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że może być trudno uzyskać odszkodowanie od zarządu dróg. Faktycznie kamień mógł znaleźć się na drodze nie z winy zarządcy a on sam nie mógł odpowiednio szybko zareagować na tą sytuację.
Link to comment
Share on other sites

Przez te nieszczęsne odwilże nie wiem juz co robić. Uszkodziłem koło przez dziury na drodze. Dzisiaj dzwoniłem do Xaltum. Liczę na dobre odszkodowanie. Wiem jak to jest samemu starać się o odszkodowanie jednak solidna firma walcząca w twoim imieniu to podstawa w takich sprawach.
Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za wszelkie informacje, też jestem tego zdania ze za wszelki porządek odpowiada zarządca danej drogi. czekam na wiecej odpowiedzi. Udam sie do prawnika lub firmy ktora sie tym zajmie lub nie :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...