Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uszkodzone auto przez kamień na drodze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W ubieglym roku mialem kolizję na drodze powiatowej z kamieniem leżącym na drodze. Był to duży kamień srednicy ok 30cm. Leżał na środku prawego pasa, którym jechałem. Była godz 19 już po zmroku, z naprzeciwka jechał samochód, nie miałem szan uciec ani w lewo ani w prawo musiałem przejechac przez ten kamien przy czym uszkodzilem podwozie auta. Zglosilem to na policje, mam nagranie z kamery samochodowej. Jechalem max 80 km/h. Rejon dróg odmowil odszkodowania, odwołalem sie ale napisali, że mógł to być wybryk huligański i oni za to nie ponoszą winy. Szkody w aucie wycenione na 2,500zł. Firma, w której powiatowy rejon dróg jest ubezpieczone to ergoH. Proszę o podowpiedz czy mam szanse na to odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może być trudno uzyskać odszkodowanie od zarządu dróg. Faktycznie kamień mógł znaleźć się na drodze nie z winy zarządcy a on sam nie mógł odpowiednio szybko zareagować na tą sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te nieszczęsne odwilże nie wiem juz co robić. Uszkodziłem koło przez dziury na drodze. Dzisiaj dzwoniłem do Xaltum. Liczę na dobre odszkodowanie. Wiem jak to jest samemu starać się o odszkodowanie jednak solidna firma walcząca w twoim imieniu to podstawa w takich sprawach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie informacje, też jestem tego zdania ze za wszelki porządek odpowiada zarządca danej drogi. czekam na wiecej odpowiedzi. Udam sie do prawnika lub firmy ktora sie tym zajmie lub nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...