Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Skręcony staw skokowy - trwały uszczerbek


rafalp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, moja sprawa wygląda następująco.

Podczas pobytu na przyjęciu źle stanąłem i doznałem urazu skręcenia prawego stawu skokowego.

Miałem przez okres 18dni nogę w gipsie - natomiast całe leczenie wraz z rehabilitacją trwało od 24 czerwca do 11 sierpnia.

Telefonicznie dostałem propozycję odszkodowania w wysokości 880zł (2%) - odmówiłem, ponieważ uważam, że to za mało.

Dalej dokumentacja medyczna trafiła do lekarza z PZU, który stwierdził, że nie należy mi się nic, ponieważ nie stwierdza stałego uszczerbku na zdrowiu ( jak można to stwierdzić na odległość? ).

Mam ubezpieczenie grupowe PZU ŻYCIE.

Proszę o pomoc, jakie kroki powinienem dalej poczynić aby ubiegać się o odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Będę wdzięczna za wiadomość jak wygląda tabela uszczerbku do polisy, o której rozmawiamy. Jak wyglądają widełki za dany uszczerbek oraz info ile PZU wypłaca za 1%.

 

W sytuacji gdzie TU odmówiło ci wypłaty, zaproponuj aby zorganizowano badanie naoczne, które potwierdzi uszczerbek itd. Ostateczna droga to już niestety etap sądowy.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Dzień dobry. Doznałem wypadku w pracy. Poślizgnąłem się na mokrej podłodze - sprzątaczka nie postawiła żadnego ostrzeżenia. Skręciłem staw skokowy. Zgłosiłem szkodę pracodawcy z po zakończonym leczeniu zgłosiłem się do ZUSz prośbą o odszkodowanie. Wczoraj dostałem orzeczenie, w którym wskazują 1% uszczerbku na zdrowiu. Uważam, ze to zdecydowanie za mało. 4 miesiace byłem na L4, miałem rehabilitację a teraz po zakończonym leczeniu noga pobolewa przy wysiłku i przy zmianie pogody. Czy mogę się dowołać od tego orzeczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

osoba poszkodowana w wypadku przy pracy ma prawo żądać jednorazowego odszkodowania z ZUS. Na chwilę obecną za 1% uszczerbku wypłacana jest kwota 917 zł. Polecam lekturę naszego Vademecum w temacie wypadków przy pracy i uzyskania świadczenia z ZUS. Można tam znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Pierwsze decyzje czy orzeczenia są często zaniżone, dlatego też poszkodowany może się odwołać od decyzji lekarza orzecznika. Mamy na to jednak tylko 2 tygodnie od chwili otrzymania orzeczenia.

 

Co do samego urazu stawu skokowego to za taki uraz można uzyskać od 1 do aż 20%. Zakres jest duży więc wszystko zależy od tego, jak poważne było skręcenie, jak wyglądało leczenie, czy była konieczna rehabilitacja albo operacja oraz od tego, jak wygląda stan zdrowia po zakończeniu leczenia. Przyznany 1% uszczerbku za skręcenie stawu skokowego to najmniejszy możliwy procent, więc tym bardziej radzę się odwołać.

 

Życzę powodzenia i dużo zdrowia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez wysłanie zgłoszenia albo odpowiedź na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...