Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Śmierć na budowie Belgia


alexq5v
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę z prośbą o pomoc. Miesiąc temu zginał na budowie mój brat. Pracował w Belgi od około roku na dachach. Przyczyną śmierci był upadek z wysokości około 8 m w niezabezpieczony i niewidoczny świetlik. Brat ma dziecko ale nie był żonaty (ślub miał się odbyć za 2 miesiące). Chciałbym zapytać o jakie odszkodowanie możemy się starać, co dalej robić, gdzie składać papiery, jakie, jaką firmę ubezpieczeniową wybrać itp? Brat był ubezpieczony. Chcielibyśmy uzyskać chociaż trochę pomocy dla jego córki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexq5v wrote:
Witam, piszę z prośbą o pomoc. Miesiąc temu zginał na budowie mój brat. Pracował w Belgi od około roku na dachach. Przyczyną śmierci był upadek z wysokości około 8 m w niezabezpieczony i niewidoczny świetlik. Brat ma dziecko ale nie był żonaty (ślub miał się odbyć za 2 miesiące). Chciałbym zapytać o jakie odszkodowanie możemy się starać, co dalej robić, gdzie składać papiery, jakie, jaką firmę ubezpieczeniową wybrać itp? Brat był ubezpieczony. Chcielibyśmy uzyskać chociaż trochę pomocy dla jego córki.
1. jeśli brat pracował w PL firmie i był delegowany do pracy w Belgii - to w grę będą wchodzić świadczenia z ZUS oraz roszczenia cywilnoprawne określone w art. 446 k.c.

2. jeśli brat pracował w firmie belgijskiej, to zakres roszczeń będzie wynikał z prawa belgijskiego i wtedy lepiej skorzystać z prawnika lokalnego

Nie wiem co oznacza sformułowanie "jakiego wybrać ubezpieczenia" zapewne chodzi o pełnomocnika. Musicie Państwo porównać oferty, sprawdzić doświadczenie i wiedzę, porównać umowy. Nie zgadzać się na pełnomocników którzy przejmują odszkodowanie na swoje konto.

Jeśli brat miał jakieś dobrowolne ubezpieczenie to do zgłoszenia szkody nie potrzebujecie pomocy.

W przypadku pytań proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

 

Prawo belgijskie jest dość specyficzne, warto poszukać lokalnej kancelarii i najlepiej aby Mecenas posługiwał się językiem polskim dla ułatwienia kontaktu. Neleży też przygotować się na dłuuuugie postępowanie.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć, pamietam że kiedyś drb uzyskiwało odszkodowania za wypadki za granicą, równiez śmiertelne. Zadzowń do nich najlepiej, bo pierwsza konsultację dają bezpłtnie więc wszystkiego możesz się dowiedzieć. Mam nadzieję, że wam się uda. Trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...