Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

pieszy potrącony przez samochód pod wpływem alkoholu-złamana ręka


artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem, a zarazem prośbę. Jeśli ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny. Otóż niedawno przydarzyła się przykra sytuacja mojemu ojcu. Piszę więc w jego imieniu, gdyż słyszałem od kolegi, że na tym forum może znajdzie się ktoś kto mógłby nam pomóc.Wracając późnym wieczorem rowerem z pracy tata został potrącony przez samochód. Kierowca nie zatrzymał się po wypadku i odjechał...Wypadek okazał się na tyle niefortunny dla mojego taty, że ten złamał rękę. Jednak na pogotowiu okazało się, że miał 0,25 promila alkoholu we krwi. W związku z tym firma ubezpieczeniowa nas zwodzi i nie chce wypłacić ubezpieczenia tłumacząc to stanem nietrzeźwości...A przeciez tato wypił po pracy tylko jedno piwko!!! Zrobili z uczciwego człowieka alkoholika, a kierowca który potrącił mojego tatę pewnie juz nie pamieta tego, ze potrącił rowerzystę, a być może to on był pijany!!! Niestety rzecz miała miejsce na odludziu i nie było żadnego świadka...Jeśli któryś z forumowiczów wiedziałby czy faktycznie nie nalezy nam się ubezpieczenie, czy może to jednak ubezpieczalnia jest skąpa i nie postępuje fair???

Pozdrawiam serdecznie

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie należy się od sprawcy wypadku bądź jego ubezpieczalni o ile Pana ojciec nie spowodował swoim zachowaniem wypadku. W opisanym przez Pana przypadku stan po spożyciu alkoholu może mieć znaczenie jeżeli Pana ojciec doprowadził do wypadku, jeżeli jednak winę da się chociażby podzielić także na kierowcę, wówczas powinno zostać wypłacone odszkodowanie. Istotne jest czy w sprawie jest/było prowadzone postępowanie przez policję lub prokuraturę? Okoliczności zdarzenia są w tej sprawie elementem mogącym budzić wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...