Jump to content
Forum Odszkodowania

Stłuczka. likwidacja z OC sprawcy, samochód zastępczy a praca.


Recommended Posts

Witam.

 

18.07.2017 miałem na rondzie stłuczkę nie z mojej winy. Obywatel Włoch nie ustąpił pierwszeństwa przyjazdu, wjechał dość szybko na rondo mijając inne auto i uszkodził moje. Na całe szczęście jako normalny uczestnik ruchu jechał za nim policjant na motocyklu. Uznał jego winę, Włoch mandat przyjął. Ja dostałem jego dane od Policji i się skończyło a raczej zaczęło się... To moja pierwsza stłuczka i czuje się zagubiony. Dopiero w przyszłym tygodniu ma być rzeczoznawca, ale wszyscy mi mówią, że szkoda całkowita raczej. Dostałem od Allianz na email pismo, że mam sobie zastępczy samochód wynająć w firmie zewnętrznej a oni na podstawie faktury uregulują.

Ja pracuję od poniedziałku do piątku w Niemczech w Hannoverze. Tam auto jest mi codziennie potrzebne na dojazdy do pracy i w piątki wracam nim do do domu do Polski. Mam nawet pismo z niemieckiego urzędu celnego w Hannoverze, gdzie jest wpisane moje auto.

Wiem, że w przypadku naprawy auto zastępcze mam do czasu ukończenia naprawy, ale nie wiem jak będzie w sytuacji tej szkody całkowitej. Nie mam obecnie możliwości finansowych, aby ot tak nowe auto kupić. Obawiam się, że zostanę z jakąś tam kwotą, wrakiem i bez auta a w konsekwencji bez pracy. Czytałem o konieczności sprzedaży pozostałości we własnym zakresie. Ze względu na przebywanie dość daleko od miejsca zamieszkania niesie ze sobą pewne utrudnienia. Całkowicie nie wiem jak to rozegrać i dlatego proszę i jakieś sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...