Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Proszę o radę - wypadek nie z mojej winy.


mia88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Tydzień temu miałam wypadek samochodowy nie z mojej winy. Auto z naprzeciwka nieoczekiwanie zjechało ze swojego pasa i uderzyło we mnie czołowo (jechałam sama). W wyniku wypadku ucierpiało auto mojego narzeczonego (holenderskie blachy i ubezpieczenie Unive full casco). Uderzenie było silne, tak że nasze auto nie nadaje się już do naprawy.Na miejsce przyjechała policja i pogotowie. Policja orzekła że wina leży wyłącznie po stronie sprawcy. Jemu nic się nie stało, mnie zabrano do szpitala i okazało się że mam złamany mostek. Wg holenderskiego szpitala goi się to 6 tygodni, teraz nie mogę chodzić do pracy (na co dzień wykonuję pracę fizyczną na szklarni). Wypadek pokrzyżował nasze plany, za 2 tyg mieliśmy jechać na urlop, teraz musimy tu siedzieć, na dodatek bez auta. Poza tym obawiam się że po tym zdarzeniu będę mieć uraz aby ponownie siąść za kierownicą. Na dodatek auto kupowaliśmy 1,5 roku temu za 16,5 tys euro a teraz proponują nam za niego 14 tys euro. Być może taka jest obecna cena rynkowa, jednak my nie planowaliśmy go sprzedawać i czujemy się stratni.

 

Moje pytanie brzmi czego mogę teraz wymagać od mojego ubezpieczyciela? Boję się, że zgodzę się na coś co jest najniższą możliwą rekompensatą, albo oszustwem (słabo znamy język) Czy warto w tej sytuacji wybrać jakąś firmę zajmującą sie takimi sprawami? Czy ktoś mógłby mi polecić kogoś wiarygodnego w Holandii, którzy nie zedrą ze mnie zbyt wiele (obawiam się jakichś ukrytych opłat, gwiazdek i prowizji)?

 

Liczę na Waszą pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mia88,

 

Na terenie Holandii Kancelarie raczej nie pobierają dodatkowych opłat za prowadzenie sprawy, wynagrodzenie uzyskują od ubezpieczyciela sprawcy, zależy to oczywiście od sprawy. Jak chcesz to mogę skontaktować się z taką kancelarią gdzie jest konsultant który posługuje się również językiem polskim dla ułatwienia kontaktu z poszkodowanymi.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...