Jump to content
Forum Odszkodowania

Drobna kolizja i parę pytań


Recommended Posts

Witam

Jakieś 1.5 h miałem drobną kolizję drogową i mam parę pytań. To Może od początku. Jest jezdnia jednokierunkowa dwu pasmowa, jechałem lewym pasem i nagle z dwu pasmowej drogi robi się jedna, chciałem szybko zmienić pas na prawy i otarłem się bokiem swojego samochodu o auto które było w moim martwym polu i którego kompletnie nie widziałem, do tego ciemno i samochód był czarny.

W wyniku uszkodzenia uległo tylko jego auto. Zderzak z lewej strony lekko spadł z tych zaczepòw, drzwi, lusterko i felga.

Nie wzywaliśmy policji, typ zrobił zdjęcie mojego dowodu osobistego i mojej kartki z ubezpieczeniem.

Właśnie chodzi mi o to zdjęcie mojego dowodu osobistego czy to było mu naprawdę potrzebne by dostać pieniądze z ubezpieczenia, bo nie chce żeby np wziął na mnie jakąś pożyczkę czy coś. Dodatkowo kazał mi napisać na kartce "ja właściciel takiego auta o takich numerach rejestracyjnych dnia tego i tego o godzinie takiej i takiej był sprawcą kolizji w wyniku której zniszczeniu uległo to i to" Czy wszystko zrobiłem dobrze czy jednak coś jest nie tak? Piszę tutaj ponieważ nie znam się na tym, to była moja pierwsza taka sytuacja ponieważ jestem kierowcą od niedawna. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

ja proponuję skorzystać z usług pani prawnik. sama skorzystałam z jej usług i nie żałuję, kobieta zna się na rzeczy i wie jak prowadzić sprawę. Poleciła mi ją znajoma i faktycznie- powiedziała jak prowadzić sprawę, na co zwracać uwagę, gdzie i czego się wystrzegać i dzięki temu, jestem zadowolona z decyzji jaką uzyskałam za jej pośrednictwem, wiedziała jak postępować z zakładem ubezpieczeń :) może komuś jeszcze pomoże i ktoś będzie zainteresowany jej usługami- warto! a to jej numer telefonu***:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

na przyszłość Eryk506x nie udostępniaj nikomu skanu lub foto dowodu osobistego, jak ktoś chce od ciebie foto lub skan do umowy to najlepiej jak będzie on przekreślony z adnotacją do jakich celów została kopia dołączona.

Twoje oświadczenie z info o zdarzeniu oraz danymi plus foto potwierdzenia posiadania OC. Myślę że twój ubezpieczyciel skontaktuje się z Tobą aby potwierdzić okoliczności zdarzenia.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...