Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

STŁUCZKA NA PARKINGU


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry, chciałabym zapytać kto ponosi winę jeśli ja wyjeżdżając z miejsca parkingowego "przywaliłam" w auto stojące w praktyce na drodze wyjazdowej, jednak oznakowania zakazu parowania nie było. Mam to rozumieć że on także stał na dozwolonym miejscu a wine ponosze ja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Miałem stłuczkę na parkingu. Osoba która otarła się o mój samochód przecinała mój tor jazdy jadąc od mojej lewej strony. Po przyjeździe policji uznano mnie winnym. ale sugerowałem się regułą prawej dłoni i oddałem sprawę do sądu. Na wynik tej sprawy czekam już 4 miesiące i nadal nie nie wiem czego mogę się spodziewać. Czy ktoś już był w takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej możesz zostać skazany winnym i zapłacić mandat + może jakieś drobne koszta sądowe(100 - 200 zł). LEcz jeśli działo to się na parkingu to nie jest to droga publiczna i sądzę, że prawdopodobne jest umorzenie postępowania na ten właśnie fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy stluczke z autocasco moze zglosic ten kto nie jest właścicielem auta? Autem jezdze ja, a papierkowo stoi na kolege, ktory wyjechal i co w tej sytuacji trzeba zrobic zeby dostac odszkodowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłosić mże każdy, ale odszkodowanie należy się właścicielowi. Musi Ci napisać pismo, że upoważnia Cię do przeprowadzeia wszelkich czynności likwidacyjnych związanych ze szkodą w tym i do odbioru odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam miałem dziś przykry incydent pojechałem do sklepu i chciałem zaparkować auto wiec rozpocząłem manewr parkowania

pomiędzy 2 autami w momencie gdy byłem w połowie auta stojącego po mojej prawej stronie facet otworzył drzwi auta nawet nie miałem szans wcisnąć hamulca czyja to wina? w efekcie rozwaliłem mu drzwi a sobie lampę i zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, 18 Stycznia miałem stłuczke na parkingu firmowym z powodu nie odsniezonej nawierzchni, parking był oblodzony i zasniezony i przy prędkości max 15km/h wjechalem w zaparkowany pojazd, z właścicielem auta spisałem oświadczenie i czy mogę domagać się odszkodowania za szkodę na moim aucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nawet jeśli nie stał w dozwolonym miejscu to nie masz prawa w niego wjechać. Słuczki jesteś winny ty, a on co najwyżej może dostać mandat za złe parkowanie. Gdyby to osoba, która źle zaparkowała była winna stłuczki to każdy by tylko szukał takich pojazdów i bił, aby wyłudzić kasę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...