Jump to content
Forum Odszkodowania

STŁUCZKA NA PARKINGU


Recommended Posts

Dobry, chciałabym zapytać kto ponosi winę jeśli ja wyjeżdżając z miejsca parkingowego "przywaliłam" w auto stojące w praktyce na drodze wyjazdowej, jednak oznakowania zakazu parowania nie było. Mam to rozumieć że on także stał na dozwolonym miejscu a wine ponosze ja?
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich. Miałem stłuczkę na parkingu. Osoba która otarła się o mój samochód przecinała mój tor jazdy jadąc od mojej lewej strony. Po przyjeździe policji uznano mnie winnym. ale sugerowałem się regułą prawej dłoni i oddałem sprawę do sądu. Na wynik tej sprawy czekam już 4 miesiące i nadal nie nie wiem czego mogę się spodziewać. Czy ktoś już był w takiej sytuacji?
Link to comment
Share on other sites

Co najwyżej możesz zostać skazany winnym i zapłacić mandat + może jakieś drobne koszta sądowe(100 - 200 zł). LEcz jeśli działo to się na parkingu to nie jest to droga publiczna i sądzę, że prawdopodobne jest umorzenie postępowania na ten właśnie fakt.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Czy stluczke z autocasco moze zglosic ten kto nie jest właścicielem auta? Autem jezdze ja, a papierkowo stoi na kolege, ktory wyjechal i co w tej sytuacji trzeba zrobic zeby dostac odszkodowanie?
Link to comment
Share on other sites

zgłosić mże każdy, ale odszkodowanie należy się właścicielowi. Musi Ci napisać pismo, że upoważnia Cię do przeprowadzeia wszelkich czynności likwidacyjnych związanych ze szkodą w tym i do odbioru odszkodowania.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam miałem dziś przykry incydent pojechałem do sklepu i chciałem zaparkować auto wiec rozpocząłem manewr parkowania

pomiędzy 2 autami w momencie gdy byłem w połowie auta stojącego po mojej prawej stronie facet otworzył drzwi auta nawet nie miałem szans wcisnąć hamulca czyja to wina? w efekcie rozwaliłem mu drzwi a sobie lampę i zderzak.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Witam, 18 Stycznia miałem stłuczke na parkingu firmowym z powodu nie odsniezonej nawierzchni, parking był oblodzony i zasniezony i przy prędkości max 15km/h wjechalem w zaparkowany pojazd, z właścicielem auta spisałem oświadczenie i czy mogę domagać się odszkodowania za szkodę na moim aucie?
Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Zgłoś szkodę do właściciela parkingu, jak przyjmie on odpowiedzialność to regresem można potraktować szkodę z twojego OC.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nawet jeśli nie stał w dozwolonym miejscu to nie masz prawa w niego wjechać. Słuczki jesteś winny ty, a on co najwyżej może dostać mandat za złe parkowanie. Gdyby to osoba, która źle zaparkowała była winna stłuczki to każdy by tylko szukał takich pojazdów i bił, aby wyłudzić kasę :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...