Jump to content
Forum Odszkodowania

Paznokieć


Krzysztof 25
 Share

Recommended Posts

Witam czy istnieje możliwość wypłaty odszkodowania za paznokieć .Wypadek na parkingu w pracy,przytrzaśnięcie kciuka ręki prawej,na SOR lekarz usunął paznokieć.Czy z tego należy się odszkodowanie proszę o pomoc.
Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że się należy! Doznałeś urazu na skutek wypadku w pracy. Kiedyś w pracy spadłemz drabiny okropnie bolały mnie plecy i poszłem do pracodawcy, ale nie był zinteresowany. W szpitalu się okazało, ze to poważniejsza sprawa, polecili mi gości z DRB od odszkodowań i oni załatwili dla mnie niezłą kasę, która się przydała mocno, bo nie mogłem pracować kilka tygodni. Trzymaj się!
Link to comment
Share on other sites

Witaj Krzysztof,

 

Będę szczera i powiem ci, że zerwanie paznokcie niestety jest zbyt małym urazem abyś mógł liczyć na duże odszkodowanie.

 

Pozdrawiam

KN

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam wszystkich. Miałam wypadek samochodowy, pan z tyłu we mnie wjechał bo nie wyhamował na światłach. Próbowałam hamować żeby nie wjechać w samochód przede mną i tak niefortunie szybko naciskałam hamulec że zachaczyłam o pedał i zerwałam sobie paznokieć u stopy. Miałam założone żele i jak mnie wyrwało to z całym kawałkiem skóry. Krwawiłam strasznie a ból był nie do wytrzymania. Niby głupi paznokieć ale nie życzę najgorszemu wrogowi żeby mu się to przytrafiło.

Poza tym szarpnęło mi szyją dość mocno i doznałam skręcenie kregosłupa. Moje pytanie czy ubezpieczalnia uzna też ten paznokieć za związany z wypadkiem (bo w sumie to ja zachaczyłam). Może ktoś wie ile mogę za to uzyskać odszkodowania? Bede wdzięczna za pomoc i porady.

 

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani,

jeśli do zdarzenia doszło na skutek kolizji i to zachowanie kierującego drugim pojazdem przyczyniło się do doznania przez Panią obrażeń ciała, jak najbardziej ubezpieczyciel powinien uwzględnić także obrażenia związane z urazem paznokcia przy wypłacie odszkodowania. Należy jedynie wykazać związek przyczynowo-skutkowy zachowania kierującego pojazdem sprawcy i Pani obrażeń.

W przypadku takich urazów uszczerbek na zdrowiu będzie zależał od ostatecznej skali obrażeń. Jeśli paznokieć zejdzie, pozostanie szpecąca blizna lub inne powikłania podczas leczenia lub po jego zakończeniu - uszczerbek na zdrowiu może być znaczny. Na tym etapie trudno wskazać, jaki dokładnie zakres trwałego uszczerbku na zdrowiu zostanie orzeczony w związku ze zdarzeniem. Więcej na temat uszczerbku może Pani przeczytać w tym poradniku: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

Pozdrawiam

Marta Sordon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...