Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wymuszenie pierwszeństwa, z czyjego oc


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie pragnę się przywitać, zatem witam. :)

 

Dość późno wpadłem na pomysł zweryfikowania swojego kłopotu, nad którym rozmyślam od roku, do rzeczy.

Około roku temu miałem taką sytuację, iż jechałem samochodem na dość mało uczęszczanej drodze - dojazdowe od posesji czy takie "znad jeziorka". Sprawa polega na tym, że jechałem przepisowo, na 70 miałem 75 i włączający się do ruchu pojazd skręcając w prawo na swój pas - ja jechałem swoim moim prawym pasem także nie było możliwości kontaktu Kierowca zagapił się i wjechał delikatnie na mój pas więc odruchowo (dobrze, czy nie) nie chciałem w niego wjechać, poniosło mnie do rowu i uszkodziłem tylne lewe nadkole. Generalnie uznałem, że ciężko dociekać kto jest winny i rozwiązałem sprawę gotówkowo i bez świadomości jeszcze wtedy ile taka naprawa może kosztować. Polak mądry po szkodzie, ale na przyszłość - czy w takiej sytuacji, gdzie kierowca przyznaje się do takiego zaniechania na drodze może napisać oświadczenie iż uczestniczył w kolizji, w której on nawet nie dotknął auta poszkodowanego? Czy konieczna jest notatka policji?

 

Wdzięczny będę za podstawę prawną, bo nie ukrywam że mogłem coś przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tutaj pojawia się pytanie czy sprawca zdarzenia nadal przyznaje się do winy czyli że najechał na twój pas a ty musiałeś uciekać aby uniknąć zdarzenia. Jeżeli tak, to spiszcie oświadczenie i przedłóż je jego ubezpieczycielowi.

 

Kolejna rzecz to czy naprawiłeś już auto. Jak tak to czy posiadasz zdjęcia z miejsca zdarzenia i sprzed naprawy aby ubezpieczyciel mógł się zapoznać z uszkodzeniami i odnieść się do nich.

 

Jak nie naprawiłeś to czy masz foto z momentu zdarzenia aby udowodnić że do dnia dzisiejszego nie doszło do zwiększenia uszkodzeń.

 

Jeżeli TU uzna szkodę to zapewne odejmie kwotę którą otrzymałeś do ręki.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...