Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącenie pieszego nie na pasach


Izabella86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Izabella86 wrote:
Hej,
Moja mama została potrącona przez auto ale nie przechodziła przez drogę nie na pasach. Czy ma szansę na jakieś odszkodowanie? Ma połamaną miednicę :(
Wszystko zależy od okoliczności. Kierowca odpowiada za szkodę na zasadzie ryzyka (korzystniejsza zasada dla Was). Ubezpieczyciel sprawcy szkody może uwolnić się od odpowiedzialności wykazując jedną z trzech przesłanek egzoneracyjnych tj.
1. siłę wyższą
2. wyłączną wine osoby trzeciej za którą nie ponosi odpowiedzialności
3. wyłączną winę Twojej mamy za powstanie wypadku

Na tym etapie mamy za mało informacji, żeby coś doradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama przechodziła przez ulicę gdy wracała ode mnie, niedaleko były pasy ale skróciła sobie drogę. Facet co ją potrącił jechał podobno szybko, zatrzymał się dalej i wezwał pogotowie. Mama niedługo wychodzi ze szpitala i zastanawiam się jak mam dalej działać, co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izabella86 wrote:
Mama przechodziła przez ulicę gdy wracała ode mnie, niedaleko były pasy ale skróciła sobie drogę. Facet co ją potrącił jechał podobno szybko, zatrzymał się dalej i wezwał pogotowie. Mama niedługo wychodzi ze szpitala i zastanawiam się jak mam dalej działać, co robić.
W tej chwili to z ewentualnymi roszczeniami musicie czekać na ustalenia jakie poczyni policja / Prokuratura. Warto pilnować tego postępowania tj. być w kontakcie z Prokuraturą i przypilnować aby w toku postępowania ustalono z jaką prędkością poruszał się kierowca - a to ustali biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Może zdarzyć się, że będzie umorzenie postępowania, ale to nie będzie oznaczać braku możliwości dochodzenia odszkodowania.

Pamiętajcie aby gromadzić dowody do ewentualnych roszczeń: faktury / rachunki za leczenie, jeśli mama ma widoczne obtarcia, krwiaki to trzeba wykonać zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...