Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ODSZKODOWANIE PO WYPADKU.


lucjusz455
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem wypadek samochodowy . Byłem pasażerem samochodu. Moi koledzy wyszli ze szpitala drugiego dnia. Ja byłem w śpiączce 3 tygodnie z poważnymi krwiakami mózgu.Ogólnie w szpitalu przebywałem 2 miesiące. Lekarze twierdzili ,że jak się wybudzę będę miał jakieś niedowłady rąk lub nóg ,ale na szczęście udało się i nic mi nie jest tylko biorę jeszcze leki od padaczki. Niestety straciłem dużo czasu w szkole i to w klasie maturalnej. Od wypadku minęło już pół roku. Czy dostanę jakieś odszkodowanie ? Jeśli tak to ile mniej więcej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szkoda

    8

  • 1k2

    4

  • madzia2000

    4

  • nikona

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Złamałam nogę w mieszkaniu , byłam w tym czasie na zwolnieniu lekarskim po oeracji

(złamanie podkrętarzowe kości udowej)zespolenie na gwozdzie i śruby.

Ubezpieczyciel w drodze wyjątku wypłacił mi 5% odszkodowania stwierdził że złamanie było następstwem operacji, też mój wiek zaważył (48lat), i waga (95 kg) , czy mam szansę dochodzić wyższego odszkodowania , ubezpieczycielem NW jest PZU proszę o pomoc w tym wzgledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczesniczyłem w wypadku jako pasażer , uderzył w nas inny samochód, Złamałem sobie rękę w okolicy łokcia (obiawy po sześciu dniach). Włożono mi rękę w gips, na zwolnieniu 65 dni. w tymczasie były podwyżki wynagrodzeń w mojm miejscu pracy w wysokości 100-200 zł. Nie załapałem się na nie ze względu na długotrwałą chorobe. zastanawiam się ile mogę żądać odszkodowania od ubezpieczyciela (OC) za straty jakie poniosłem w związku z wypadkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadośćuczynienie + utracone dochody ( w tym utracona podwyżka, jeżeli wykażesz, że Tobie też by przysługiwała) + zwrot kosztów leczenia, ile tego będzie? Bóg raczy wiedzieć, ale powinieneś sam to wiedzieć. chodzisz na rehabilitację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1k2 wrote:
Zacząłem rechabilitację lecz przerwała mi to inna choroba. Co do podwyżki to mogę wskazać osoby pracujące na równorzędnych stanowiskach i ich podwyżki.Nie mam pojęcia jaką kwotę mam żądać.
Witaj, kwoty utraconych zarobków są jak najbardziej do wyliczenia. Ponadto należy Ci się zadośćuczynienie, jak słusznie zauważył konrado.
Czy wypadek miał związek z wykonywaną pracą? Wypłacono Ci zasiłek chorobowy? W jakiej wysokości? Tutaj najprawdopodobniej będą również utracone dochody.
W razie pytań służę radą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek nie miał związku z moją pracą. Wynagrodzenie mam stałe i dostałem je nie obniżone.Jedynie nie dostałem podwyżki zewzględu na długotrwałą chorobę.Podwyżka ta miała by wpływ na wysokość emerytury na, którą wybieram się w najbliższym czsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podwyżki może być trudna do udowodnienia, najlepiej gdyby pracodawca wydał Ci stosowne zaświadczenie w tej sprawie (np. gdybyś nie uległ wypadkowi podwyżka zostałaby przyznana lub nie). Wtedy masz jakąś podstawę do podnoszenia tego typu roszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

od dwóch lat jestem taksówkarzem. W czasie pracy Miałem wypadek z nauką jazdy z nie mojej winy. W wyniku czego rozbiłem moj samochod. Od czasu wypadku jestem na zwolnieniu L4. W wyniku wypadku doznalem obrazen kregoslupa szyjnego i ledzwiowego.

O jakie odszkodowanie moge sie ubiegac ?

Jak mam sie ubiegac o odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej nauki jazdy ?

Czy z ZUS-u dostane odszkodowanie ? Wypadek został zgłosozny do ZUS-u. Zaznaczem ze przez dwa lata placilem obnizony ZUS.

Czy z mojego ubezpieczenia NW. i prywatnego ubezp. tez mam jakies szanse na odszkodowanie ?

O jakie dodatkowe koszty moge sie ubiegac ? (dojazd do lekarza i na rehabilitacje, szkoda moralna, zadoscuczynienie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To Ty uczyłeś się jeździć i ktoś spowodował wypadek? Czy jesteś właścicielem pojazdu?

Staraj się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku.

Z ZUS nie otrzymasz odszkodowania (w tej chwili wypłacają wyłącznie za wypadki w pracy).

Z własnego ubezpieczenia NW i na życie również możesz uzyskać odszkodowanie, niezależnie od ubezpieczenia OC.

Twoje roszczenia:

- zadośćuczynienie

- zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji ( w tym na dojazdy)

- utracone dochody

- renta - jeżeli zwolnienie potrwa dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dandys - na szczescie sie mylisz w sprawie ZUS;-) Dla taksowkarza JEST to (albo moze byc-jesli spelnia warunki) wypadek przy pracy.

 

Bigjack - jesli zglosiles wypadek do ZUS to jako osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza powinienes domagac sie sporzadzenia karty wypadku w pracy (na podstawie Rozporzadzenia MPiPS z dnia 19 grudnia 2002r).

Bo dla Ciebie bedzie to wypadek przy pracy - a wiec byc moze dostaniesz rowniez odszkodowanie z ZUS (po zakonczeniu leczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, mam pytanie: czy w sytuacji, gdy kierowca samochodu ginie w wypadku (sprawcą był kierowca drugiego samochodu) odszkodowanie należy się z polisy OC sprawcy, czy z polisy poszkodowanego też można coś dostać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam:) ,, 17 wrzesnia w prowadzony przeze mnie samochód uderzył drugi pojazd..ustępowalam pierwszenstwa przejazdu kierowcy jadącym z naprzeciwka czekając na mozliwosc wjazdu w ulice podporządkowaną.. w tym momęncie nastąpiło uderzenie w tył mojego samochodu.. samochód sprawcy zostal doszczętnie zniszczony.. mój wg rzeczoznawcy z pzu nadaje się na złom..3 godziny po wypadku trafilam do szpitala(przyjazd karetki do domu,gdzie znalazlam się po calym zajsciu)..17,09-24.09 spędzilam w szpitalu..17 pazdziernika mam miec kontrole w poradni ortopedycznej i neurologicznej..do tego czasu mam lezec i ograniczyc chodzenie (kolnierz ortopedyczny,podejrzenie zlamania w C2 kręgu szyjnego)..jestem studentką i mam tez ubezpieczenie z uczelni..jesli chodzi o samochód to ma OC,,jak jest tu z odszkodowaniem?? samochód juz jest "załatwiony" jesli chodzi o sprawe odszkodowania...ale co ze mną???? i czy mam tylko 3 dni na zlozenie wniosku o odszkodowanie ???/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możesz dochodzić odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu z polisy OC pojazdu, który w Ciebie uderzył. Pamiętaj, że na poszkodowanym spoczywa udowodnienie rozmiaru szkody i poniesionych kosztów związanych z leczeniem, więc proponuję Ci, abyś do procesu swojego leczenia podeszła bardzo poważnie, a koszty związane z leczeniem dokumentowała imiennymi rachunkami i fakturami. Na zgłoszenie szkody osobowej masz przynajmniej 3 lata, jednakże istneją przesłanki ku temu, by roszczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu wnieść w miarę szybko.

 

Pozdrawiam

Lebelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo;)... zbieram juz faktury i paragony, w tym takze te za prywatne leczenie,,niestety państwowa służba zdrowia mnie bardzo zawiodła:(..w karcie mam wpis, iż istnieje "podejrzenie złamania", natomiast w przypadku niepotwierdzenie tego przez kolejne badanie karta informacyjna zostanie zmieniona.. w takim przypadku cale zamieszanie z odszkodowaniem moze okazac sie daremne..pewnie by mnie to nawet ucieszylo, ze wszystko jest ok,ale w takim razie skąd ból:(...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.. dzis otrzymalam pismo z PZU z którym mam się zglosic osobiscie z dowodem osobistym w ciągu 7 dni do ich placówki w celu uwierzytelnienia zgłaszania szkody. jednak po pierwsze :nadal przebywam na zwolnieniu lekarskim do 17 pazdziernika( mam lezeć, więc jak mam to zrobic osobiście??), po drugie moje leczenie nie zakończylo się, dostalam skierowane od neurologa na tomograf czaszki ( udalo mi sie zapisac w szpitalu na 2 grudnia!!:()..przyjmuje leki i musze przebywac po stalą opieką (zawroty głowy, "obijanie" się o meble,nadal noszę kołnierz itp)...prosze powiedziec mi o co tu chodzi?? jak mam przekazać dokumenty z leczenia, które trwa nadal i niewiadomo kiedy się zakończy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
wypoadek mial miejsce w ta sobote , w niedziele udalem sie na oddzial pogotowia ratunkowego z strasznym bolem w szyj , wyszlo na to ze mam skrecony odcinek szyjny wzgledem kregoslupa ... nosze kolniez jak narazie 3dzien ale bole nadal mi nie daja spac .. co teraz zrobic jak sie starac o jakis odszkodowanie , zadoscuczynienie jakie dokumenty zbierac i ile mozna za taki uraz odszkodowania , zadoscuczynienia wziasc ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj kilka postów dużo jest napisane co robić....po skreceniu odcinka szyjnego długo dochodzi się do siebie ja mialam skręcenie odcinka szyjnego w marcu a do tej pory mam rehabilitację ,ból jest mniejszy ale niestety jest;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

3 tyg temu miałem wypadek samochodowy dosyć poważnie wyglądający dachowania itd

jestem poszkodowanym winę uznano 100% gościa który doprowadził do zdarzenia. Po wypadku nic nie odczuwałem lecz kilka godzin później z powodu ostrego bólu szyi zawieziono mnie na pogotowie tam stwierdzono naderwanie prawego mięśnia mostkowo-obojczykowego-sutkowego wypisano leki i zalecenia i wydano mi kartę że się zgłosiłem z adnotacją o wypadku. Byłem już kilka razy u lekarza rodzinnego z bólami po tym wypadku z szyją mam do dziś problemy głównie po nocy wszystko jest zanotowane u nich w kartotece pacjenta. Po wypadku mam lęk przed jazdą autem. Czy z racji tego zajścia należy mi się jakieś odszkodowanie. Moje auto miało wykupione NNW. Jeśli tak to jak postępować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej nalezy cie sie odszkodowanie z OC sprawcy..

z notatki policyjnej spisz nr polisy sprawcy, dane i TU - zglos szkode osobowa w TU sprawcy.. zostanie ci nadany nr sprawy, donies wszelka dokumentacje medyczna i czekaj na komisje lekarska..

jesli chodzi o nnw ktore miales ty wykupiony rowniez mozesz zglosic tam szkode osobowa.. TU zada ci mln pytan na ktore szczegolowo musisz odpowiedziec ale zazwyczaj twoj ubezpieczyciel zrobi wszystko by sie wymigac od wyplaty odszkodowania

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...