Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z OC sprawcy a zaniżona wycena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doszło do takiego zdarzenia:

Mój samochód został rozbity w wyniku wypadku, sprawca wymusił pierwszeństwo i zignorował znak STOP. Szkoda zgłoszona (sprawca ma ubezpieczenie w PZU) rzeczoznawca przyjechał, ocenił i po kilku godzinach na e-mail przysłano mi ustalenie wysokości szkody na 4200zł. Samochód to Opel Astra 1.6 2006r, do tej pory bezwypadkowy. Skala uszkodzeń znaczna, bo zniszczone oba reflektory, maska, zderzak, błotnik, chłodnica, chłodnica klimatyzacji, halogen, lusterko, drązek kierowniczy i jeszcze kilka pomniejszych elementów. Rzeczoznawca przy wycenie użył w większości zamienników szczególnie polecanych przez dystrybutora (PJ) motywując to tym, iż wymienione elementy nie były dotychczasowo serwisowane w ASO.

 

Tyle że nawet gdybym zdecydował się na naprawę zamiennikami nie sposób znaleść do tego samochodu NOWEJ chłodnicy za kwotę 90zł bądź zderzaka za 61zł, co chyba oczywiste. Same koszty i czas pracy i malowania wprawiają mechaników w szok. I teraz moje pytanie, co dalej? Wzywać niezależnego rzeczoznawcę, pisać odwołanie? Na co się powoływać? Nie mam pojęcia jak dalej ruszyć ten temat.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na początek samodzielnie złóż reklamację, opisz swoje uwagi. Powinny odbyć się drugie oględziny. Jak nadal nie będziesz zgadzał się z otrzymaną kwotą masz 2 wyjścia. Zrobić niezależną wycenę i pójść do sądu lub dać do oceny sprawę kancelarii odszkodowawczej która zajmuje się wykupem szkód na pojeździe w ramach cesji szkody wierzytelności.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, tak zrobię tylko ma ktoś pomysł jak udowodnić im że ceny części jakie podali są tak strasznie zaniżone? Żądać naprawy na cenach oryginalnych? Nie wiem czy przy takich uszkodzeniach nie wyjdzie wtedy szkoda całkowita, bo o ile przykładowo lampa według ich wyceny powinna kosztować 129zł o tyle w tej cenie nie ma opcji znaleść jakiegokolwiek zamiennika, ASO wycenia z kolei taką lampę na 1600....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry, według różnych szacunków około 92% odszkodowań za szkody komunikacyjne, rolnicze i osobowe jest zaniżanych przez ubezpieczycieli. Jeśli podejrzewają Państwo, ze tak mogło być i w Państwa przypadku zachęcam do skorzystania z szybkiej i bezpłatnej ekspertyzy, przeprowadznej przez naszych ekspertów.

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl

 

Pozdrawiam,

Kasia z Polisa Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
90% wypłacanych odszkodowań z polisy OC sprawcy jest zaniżanych. Skontaktuj się ze mną a zupełnie za darmo sprawdzę ile należy Ci się dopłaty. Firma z 15 letnim doświadczeniem w odszkodowaniach. Bez zobowiązań a można zyskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...