Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda majątkowa a nnw szkoły


meiw666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu mój 15 letni syn wracając ze szkoły został pobity przez 8 sprawców. Jeden z nich w trakcie bicia uszkodził synowi nowy telefon komórkowy. Tego samego dnia o zdarzeniu została powiadomiona policja, a syn trafił do szpitala najpierw obdukcję, a następnie na obserwację. W szpitalu przebywał od 10.03 -12.03. 2018 r. W wyniku pobicia doszło do obrzęku prawego oczodołu, wylewu podskórnego prawego łuku brwiowego, wylewu podskórnego w okolicy ciemieniowej, stłuczenia palca oraz otarć naskórka grzbietu w okolicy lędźwiowej.

W szpitalu wykonano morfologię, biochemię, tomografię komputerową głowy, usg jamy brzusznej, zdjęcie rentgenowskie ręki oraz zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa lędźwiowego, które nie wykazały trwałych uszczerbków zdrowotnych. Dodatkowo odbyła się konsultacja neuropediatryczna, która również nie wykazała trwałych uszczerbków na zdrowiu.

 

Po zebraniu wszystkich dokumentów z policji i szpitala natychmiast wysłałam dokumentację do zakładu ubezpieczeń w celu uzyskania odszkodowania z tytułu NNW. Szkoła ubezpieczona jest w allianz. Niedawno dostałam odpowiedź. Ubezpieczyciel wycenił wartość uznanego odszkodowania na kwotę 60 zł. Konkretnie jest to kwota przyznana za wizytę lekarską. Pominął jednak całkowicie szkodę materialną (uszkodzony telefon) oraz kilkudniowy pobyt w szpitalu. W związku z powyższym zastanawiam się czy wartość odszkodowania nie jest trochę zaniżona. Czy mam prawo dochodzić od ubezpieczyciela pokrycia kosztów związanych z wymianą wyświetlacza, które zostały wycenione na ponad 200 zł ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia. Zerknij proszę w polisę ubezpieczeniową, OWU (ogólne warunki umowy) oraz tabele uszczerbku i powinno być wszytko jasne.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeanalizowałam owu i wynika z niego, że zakres ubezpieczenia obejmuje wizytę lekarką i koszty leczenia ambulatoryjnego/szpitalnego, które nie zostały w ogóle uwzględnione. O szkodach materialnych nie ma w nim ani słowa.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Campter wrote:
Witaj,

 

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia. Zerknij proszę w polisę ubezpieczeniową, OWU (ogólne warunki umowy) oraz tabele uszczerbku i powinno być wszytko jasne.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...