Jump to content
Forum Odszkodowania

Szkoda majątkowa a nnw szkoły


meiw666
 Share

Recommended Posts

Kilka tygodni temu mój 15 letni syn wracając ze szkoły został pobity przez 8 sprawców. Jeden z nich w trakcie bicia uszkodził synowi nowy telefon komórkowy. Tego samego dnia o zdarzeniu została powiadomiona policja, a syn trafił do szpitala najpierw obdukcję, a następnie na obserwację. W szpitalu przebywał od 10.03 -12.03. 2018 r. W wyniku pobicia doszło do obrzęku prawego oczodołu, wylewu podskórnego prawego łuku brwiowego, wylewu podskórnego w okolicy ciemieniowej, stłuczenia palca oraz otarć naskórka grzbietu w okolicy lędźwiowej.

W szpitalu wykonano morfologię, biochemię, tomografię komputerową głowy, usg jamy brzusznej, zdjęcie rentgenowskie ręki oraz zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa lędźwiowego, które nie wykazały trwałych uszczerbków zdrowotnych. Dodatkowo odbyła się konsultacja neuropediatryczna, która również nie wykazała trwałych uszczerbków na zdrowiu.

 

Po zebraniu wszystkich dokumentów z policji i szpitala natychmiast wysłałam dokumentację do zakładu ubezpieczeń w celu uzyskania odszkodowania z tytułu NNW. Szkoła ubezpieczona jest w allianz. Niedawno dostałam odpowiedź. Ubezpieczyciel wycenił wartość uznanego odszkodowania na kwotę 60 zł. Konkretnie jest to kwota przyznana za wizytę lekarską. Pominął jednak całkowicie szkodę materialną (uszkodzony telefon) oraz kilkudniowy pobyt w szpitalu. W związku z powyższym zastanawiam się czy wartość odszkodowania nie jest trochę zaniżona. Czy mam prawo dochodzić od ubezpieczyciela pokrycia kosztów związanych z wymianą wyświetlacza, które zostały wycenione na ponad 200 zł ?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia. Zerknij proszę w polisę ubezpieczeniową, OWU (ogólne warunki umowy) oraz tabele uszczerbku i powinno być wszytko jasne.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Przeanalizowałam owu i wynika z niego, że zakres ubezpieczenia obejmuje wizytę lekarką i koszty leczenia ambulatoryjnego/szpitalnego, które nie zostały w ogóle uwzględnione. O szkodach materialnych nie ma w nim ani słowa.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Campter wrote:
Witaj,

 

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia. Zerknij proszę w polisę ubezpieczeniową, OWU (ogólne warunki umowy) oraz tabele uszczerbku i powinno być wszytko jasne.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...