Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącenie rowerzysty na drodze rowerowej


sylwekwk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym roku zostałem potrącony na drodze rowerowej (obudziłem się w karetce pogotowia, był szpital-3 dni, miesiąc L4 i kilka miesięcy dochodzenia do siebie, plus jakieś obawy przed wsiadaniem na rower). Jestem w trakcie pisania pisma odszkodowawczego. Poniżej opisałem wszystkie szkody, które przyszły mi do głowy. Jeżeli coś Wam przyjdzie do głowy, proszę o dopisanie.

Odszkodowanie:

-rower (sądzicie, że poprzez powołanie się na mikropęknięcia mogę oczekiwać zwroty całej kwoty za rower, nie jest ona duża, około 1500 zł), na ten rower wolałbym jednak już nie wsiadać (teoretycznie po włożeniu około 500-600 zł nadawałby się do użytku). Jednak dużo osób zwraca uwagę, że rower może mieć niewidoczne gołym okiem pęknięcia, które eliminują rower z jazdy.

-ubranie (porwane, zakrwiawione)

-wizyty u psychologa

-koszty użytkowania auta (w sensie, że wcześniej poruszałem się rowerem, teraz muszę autem)

Zadośćuczynienie:

-pobyt w szpitalu

-kilkumiesięczne dochodzenie do zdrowia

-zadośćuczynienie natury psychologicznej (lęki, obawa przed rowerem)

-koszt opieki przez żonę (która sama jest chorą osobą)

-koszt związany z brakiem aktywności sportowej ( w sensie że do momentu wypadku jeździłem na rowerze oraz biegałem i przygotowywałem się do maratonu-czasy w miesiącu poprzedzającym wypadek były "życiówkami").

Nie mam żadnego widocznego uszczerbku na zdrowiu, poza małą blizną nad okiem (łuk brwiowy)

Proszę o opinię na powyższy temat, oczywiście w piśmie każdy punkt mam rozpisany co najmniej na kilka zdań.

Kierowca został ukarany, 500 zł i pół roku bez prawa jazdy, ewidentnie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie do końca rozumiem co chcesz zrobić z roszczeniem dotyczącym rowera. Jeżeli uległ on zniszczeniu to warto zrobić zdjęcia uszkodzeń i przedłożyć je ubezpieczycielowi wraz z dowodem zakupu oraz niezależną wyceną jego naprawy.

 

Jeżeli ubrania uległy zniszczeniu to również zrób ich zdjęcie oraz dołącz dowody zakupu lub info za jaką cenę dokonałeś ich nabycia.

 

"wizyty u psychologa" - jeżeli poniosłeś koszty związane z leczeniem to dołącz do zgłoszenia fv + pełną dokumentację medyczną

 

"koszty użytkowania auta (w sensie, że wcześniej poruszałem się rowerem, teraz muszę autem)" rower to nie samochód tutaj uzyskanie samochodu zastępczego lub zwrot wynajęcia samochodu nie wchodzą raczej w grę. Jeżeli poruszałeś się autem podczas dojazdów do placówek medycznych to takie roszczenie możesz zgłosić.

 

Wskazując kwotę zadośćuczynienia za ból i cierpienie powinieneś opisać przebieg całego leczenia (możesz dołączyć zdjęcie blizny) oraz opisać negatywne skutki zdarzenia na twoje życie.

 

Zgłaszając koszty opieki rozpisz ile godzin dziennie potrzebowałeś pomocy oraz przy jakich czynnościach.

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...