Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamana ręka na placu zabaw w przedszkolu.


Grzechoo88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Córka miała nieszczęśliwy wypadek w przedszkolu - z relacji dziecka wynika że podczas zabawy wpadł na nią przypadkowo kologe, który grał wówaczas w piłkę z rówieśnikami. Na wskutek upadku na córkę, córka się przewróciła i złamała rękę w dwóch odcinkach z przemieszczeniem. Ręka była wygięta, zostaliśmy niezwłocznie powiadomieni, pogotowie nie zostało wezwane, niestety ręka nie została w żaden sposób zabezpieczona.. Konieczne było nastawienie ręki w znieczuleniu i 2 dniowa hospitalizacja. Czy w związku z tym, że córka nie grała w piłkę, a bawiła się na boku z koleżanką można rościć odszkodowania z OC przedszkola, gdyż miejsce do gry w piłkę nie było w jakiś sposób bezpiecznie oddalone od miejsc innych zabaw? Druga kwestia, to niezabezpieczenie(unieruchomienie) ręki, wiadomo, szok, nerwy, ale mimo wszystko z tego co wiem, personel przedszkola powinien to zrobić bądź wezwać osobę do tego przeszkoloną-lekarza. Jeśli zdecydował bym się walczyć o odszkodowanie, nie chciałbym w żaden sposób zaszkodzić opiekunce. Jest to bardzo dobra przedszkolanka, należycie opiekuje się dziećmi, nie mam do niej o nic pretensji, wiem że był to nieszczęśliwy wypadek. Bardziej mi chodzi o organizację placu zabaw - wspólne granie w piłkę wśród bawiących się w inny sposób dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę opis okoliczności zdarzenia to ma ono charakter NW, nie widzę tutaj zaniedbania ze strony przedszkola. Co do zaopatrzenia ręki to piszesz, że zostałaś niezwłoczenie wezwana podobnie jak karetka. Podejrzewam, że dziecko czuło taki ból że nawet nie dało się porządnie dotknąć przedszkolance a co dopiero mówić o unieruchomieniu. Kolejna rzecz czy brak unieruchomienia do momentu przyjazdu pogotowia w jakiś sposób pogłębiło uraz?

 

Pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...