Jump to content
Forum Odszkodowania

renta po pobiciu i odklejeniu siatkówki?

greg66a
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanie,

w dzieciństwie doszło u mnie do przecięcia rogówki gdzie utraciłem własną soczewkę - wylała się, od wtedy noszę szkła na lewym oku z siła +8, niestety z tego wypadku nie poszedłem na komisję lekarską w celu jakiegoś odszkodowanie bo rodzice nie byli zorientowani, ok 4 miesiecy temu zostałem pobity przez ochronę (trwa sprawa) i w tym samym oku przez uderzenie doszło do odwarstwienia oraz poszarpania siatkówki, gdzie krew znalazla się wewnatrz gałki ocznej, , przez co miałem zabieg wstawiania oraz usuwania oleju - witrektomia, aktualnie nie mogę podnosic cięzkich rzeczy it, jestem juz5 miesiąc na zwolnieniu ponieważ pracuje jako serwisant i podnoszę urządzenia - monitory, laptopy, drukarki, a te dwa zdarzenia znacznie oslabily siatkówkę, i docent powiedziała, że przez pol roku nie gmoęnic robić najlepiej się nawet nie schylać a potem muszę prowadzić bardzo oszczędny tryb życia, wzrok aktualnie jest na poziomie +8 diptri na oku po urazie, ale niestety nie widzę tak ostro jak widziałem i doszedł do tego astygmatyzm, w prawym oku mam wadę -3 więc okulary odpadają. Czy mogę liczyć na jakąś rentę czy jakieś odszkodowanie z ZUS? pozdrawiam