Jump to content
Forum Odszkodowania

Odmowa wypłaty jednorazowego odszkodowania ZUS


robertwiecek
 Share

Recommended Posts

Dnia 08.12.2017r uległem wypadkowi przy pracy na terenie zakładu pracy oraz godzin pracy. Uszkodzeniu uległ duży paluch u prawej stopy gdzie był zniekształcony paznokieć oraz powstał krwiak. Leczenie zakończyło się w marcu 2018r. Złożyłem dokumenty do ZUS o wypłatę jednorazowego odszkodowania po czym zostałem wezwany aby wstawić się do lekarza orzecznika ZUS w sprawie procentowego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku.

 

Orzeczenie lekarza ZUS:

*" W oparciu o obowiązujące przepisy ustalono 0% uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku przy pracy z dnia 08.12.2017r"

*" Opis naruszenia sprawności organizmu: przebyte stłuczenie palca I stopy prawej z uszkodzeniem płytki paznokciowej i krwiakiem podpaznokciowym, bez pozostawienia zniekształcenia palca i bez zaburzenia jego funkcji, z prawidłowym odrostem płytki paznokciowej nie spowodowało uszczerbku na zdrowiu"

 

Chciałbym się odwołać od tej opinii ponieważ nie zgadzam się z nią po dziś dzień odczuwam skutki wypadku. Proszę o pomoc jak się odwołać? mam pouczenie aby sprzeciw kierować do komisji lekarskiej ZUS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...